Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Czerwiec 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Ukryj kalendarium
2020-04-15

Dobro jest w Małopolsce Stop Koronawirusowi! - Razem wszyscy. Dołącz i Ty!

Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi! Tym hasłem Województwo Małopolskie ruszyło z kampanią społeczno-informacyjną, której celem jest pokazanie solidarności mieszkańców Małopolski w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach oraz informowanie o różnych formach pomocy dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

W ramach kampanii województwo oprócz oferowanego wsparcia, chce również połączyć tych, którzy są w stanie zaoferować swoją pomoc z tymi, którzy jej potrzebują. W tym celu przygotowano m.in. specjalny Bank Ofert, gdzie można znaleźć informacje o różnych formach pomocy oferowanej przez instytucje, firmy czy stowarzyszenia z Małopolski.


Wszystkie inicjatywy są dostępne w dedykowanym kampanii serwisie:
www.malopolska.pl/dobrojestwmalopolscestopkoronawirusowi


A wśród nich m.in.:


Małopolska Tarcza Antykryzysowa to 325 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego, które władze Województwa Małopolskiego przeznaczą na wsparcie finansowe dla służby zdrowia i przedsiębiorców w ramach trzech pakietów: medycznego, przedsiębiorczości i płynności finansowej.


Małopolski Bank Ofert
- to tutaj dowiesz się, gdzie możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej przez telefon lub kto oferuje bezpłatne przygotowywanie i dostarczanie obiadów do mieszkań osób starszych i z niepełnosprawnościami.


Małopolska Poleca to zakładka serwisu, w której można znaleźć kontakt do regionalnych producentów żywności, poznać ich ofertę oraz zamówić wybrane produkty, by w ten sposób wesprzeć ich działalność.


Serwis oferuje także pomysły na spędzanie czasu wolnego rodziców z dziećmi. W zakładce Kwarantannik dla Dzieci dostępne są do pobrania kolorowanki oraz propozycje zajęć edukacyjnych – mini przewodników po atrakcyjnych zakątkach Małopolski, a dzięki zakładce Kultura w sieci można wybrać się na wirtualny spacer po muzeum.Wszystkie osoby i podmioty wyrażające chęć włączenia się do akcji mogą zgłosić ofertę nieodpłatnej pomocy, wypełniając formularz dostępny pod poniższym linkiem:

www.malopolska.pl/dobro-jest-w-malopolsce-stop-koronawirusowi-formularzZachęcamy do współpracy, Państwa pomoc trafi do Małopolan!

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl