Załaduj kalendarz
2018-04-06

Finał akcji edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu 2018”

W finale, który odbył się w Muzeum Armii Krajowej uczestniczyli zwycięzcy rozgrywek szkolnych wraz z opiekunami. Tegoroczna akcja swoim zasięgiem objęła 693 uczniów z 29 szkół średnich. W sumie w latach 2012-2018 odwiedziliśmy 166 szkół z terenu województwa małopolskiego, a w rozgrywkach wzięło udział 4.250 uczniów.
Celem akcji, która w tym roku miała już swoją ósmą edycję jest upowszechnienie wiedzy o przedsiębiorczości społecznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia warsztatowe odbywały się z wykorzystaniem ekonomicznej gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, która w prosty sposób bazując na mechanizmach wolnego rynku, ukazuje różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi.

O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w ramach dwóch tur rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu z nakładką ekonomia społeczna oraz zarobionych pieniędzy.
Ponadto uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji: "Dlaczego warto działać w spółdzielni uczniowskiej"? przygotowanej przez uczniów działających  w Spółdzielni Uczniowskiej Rockefeller, przy Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie oraz prelekcji Pani Olgi Gałek z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych: "Jak mogę zaangażować się w sektor ekonomii społecznej"?


LAUREACI:

I MIEJSCE

 • Michał Jakubiec, Jan Porębski
  VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie

II MIEJSCE

 • Jakub Bzdyl, Dawid Olesek
  Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Dobczycach

III MIEJSCE ex aequo:

 • Joanna Swoboda, Anna Stańczyk
  Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie
 • Julia Owsiak, Gabriela Dźwigał
  Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Drukuj
  Logo EER
  Logo EPUAP
  Mapa dojazdu
  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

  30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
  tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
  e-mail: biuro@rops.krakow.pl