Załaduj kalendarz
2019-12-11

III Forum Kultury Wrażliwej

17 grudnia 2019, KÄRCHER Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych.Trzecia edycja Forum Kultury Wrażliwej stanowi kolejny krok na drodze do uczynienia instytucji kultury otwartymi, w pełni dostępnymi i rozumiejącymi potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

mik_2

Grafika: na żółtym tle Małopolska Kultura Wrażliwa, małopolski instytut kultury mik, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

W tym roku Małopolski Instytut Kultury – organizator wydarzenia podczas wykładów i szkoleń skupi się na ustawodawstwie związanym z dostępnością. Uchwalone niedawno ustawy w ramach rządowego programu Dostępność Plus stawiają przed jednostkami publicznymi, w tym instytucjami kultury, wymagania w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjnej. W ramach FKW szczegółowo się im przyjrzymy i pokażemy konkretne rozwiązania, które muszą podjąć instytucje kultury, aby im sprostać.

O godzinie 16.00 Dominika Marszałek Rojek i Justyna Nizio z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie przedstawią projekt INKUBATOR DOSTĘPNOŚCI w ramach którego można pozyskać środki (nawet 100 tyś. zł) na innowacyjne rozwiązania w zakresie dostępności, również te ułatwiające osobom o ograniczonej mobilności i percepcji korzystanie z placówek kultury i ich zasobów. Nasze przedstawicielki opowiedzą też o rozwiązaniach wypracowanych w Małopolskim Inkubatorze Innowacji Społecznych, które mogą być wykorzystane w procesie udostępniania instytucji kultury już dziś. Spotkanie kierowane jest przede wszystkim do koordynatorów dostępności, ale zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Zgłoszenia proszę kierować do organizatora Małopolskiego Instytutu Kultury na adres e mail: anna.kurcab@umwm.malopolska.pl. http://mik.krakow.pl/kontakt/

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl