Załaduj kalendarz
2013-02-13

KLUB RODZICA W PLinEU Inspirujące spotkania i warsztaty dla mamy i taty

Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU serdecznie zaprasza rodziców - mamy i ojców - do KLUBU RODZICA na bezpłatne warsztaty i spotkania.


W lutym Stowarzyszenie zaprasza na:

Warsztaty pt. "Bank Godzin – jak wymieniać swoje umiejętności i talenty?"

Nauka jazdy samochodem w zamian za opiekę nad dzieckiem? Pierogi z truskawkami za naukę tańca? Przeróbka krawiecka za naprawę sprzętu AGD? Nie za wszystko trzeba płacić pieniędzmi. Oferując pomoc w ramach Banku Godzin możemy liczyć na odwzajemnienie się w postaci innej usługi. Zasada jest bardzo prosta: każda usługa warta jest tyle, ile poświęciliśmy na nią czasu. Otwarta i uniwersalna formuła Banku Godzin sprawiła, że tysiące ludzi na całym świecie już od lat wymienia się swoim czasem i talentami. I wciąż przybywa nowych "klientów" i "klientek" Banku - dołącz do nich i TY!

Warsztaty będą okazją do odkrycia swoich talentów i umiejętności, często zapomnianych lub niedocenianych, do własnego rozwoju oraz poznania nowych osób. Każda zainteresowana osoba będzie mogła zapisać się do Banku Godzin działającego na terenie Krakowa!

Kiedy: Warsztat składa się z dwóch spotkań: 19 i 21 lutego, od godz. 17.30 do 20.30.

Gdzie: Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU, ul. Kasprowicza 9a/1.

Prowadzenie: Anna Styszko, Aneta Uranek

Zapisy: mailowo na adres: rownowaga@plineu.org (w temacie maila prosimy wpisać BANK GODZIN)

Więcej informacji: www.plineu.org/rownowaga, telefon: (12) 4 11 05 24

Cykl warsztatów pt. "Jak sprawiedliwie dzielić obowiązki w rodzinie?"

Podczas warsztatów rodzice będą mogli poznać podstawy metody "komunikacji bez przemocy", porozmawiać i dowiedzieć się o różnych modelach rodziny, ich słabych i mocnych stronach oraz zastanowić się nad swoją rolą w rodzinie i obowiązującym w niej podziałem obowiązków. Udział w warsztatach to szansa na wypracowanie bardziej satysfakcjonującego podziału zadań w Waszej rodzinie oraz możliwość poznania i wypróbowania skutecznych sposobów komunikacji swoich potrzeb i oczekiwań. A wszystko to w miłej, bezpiecznej atmosferze, przy wsparciu doświadczonych trenerek.

Warsztaty skierowane są do par, dlatego zapraszamy zarówno ojców jak i mamy.

Kiedy: Cykl składa się z pięciu spotkań, które odbywają w godz. 17.30 - 20.00 w dniach: 25.02, 28.02, 01.03, 04.03 i 07.03.2013.

Gdzie: Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU, ul. Kasprowicza 9a/1.

Wstęp wolny.

Prowadzenie: Izabela Szczepaniak-Wiecha, Sylwia Tałach-Kubas

Zapisy: W celu zapisania się na warsztaty prosimy o wysłanie zgłoszenia mailem, w temacie wpisując: WARSZTATY (w treści maila proszę podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, wiek Państwa dziecka/dzieci) na adres: rownowaga@plineu.org

Więcej informacji: www.plineu.org/rownowaga, telefon: (12) 4 11 05 24

OTWARTE SPOTKANIE KLUBOWE pt. "Skąd czerpać wzorce ról rodzicielskich?"

Temat będzie kontynuacją zagadnienia inaugurującego działalność Klubu Rodzica - "Nie musisz być idealnym rodzicem". Podczas tego spotkania będziemy się zastanawiać skąd czerpać wiedzę na temat sposobu pełnienia roli mamy czy ojca: z poradników, Internetu, od własnych rodziców? Porozmawiamy o tym, czy i jak korzystać z tej wiedzy oraz będziemy szukać przyczyn, z powodu których trudno jest ją czasem zastosować we własnej rodzinie. Spróbujemy znaleźć sposoby na dostosowanie wzorców ról do własnych potrzeb i możliwości.

Zapraszamy pary rodziców, jak i same mamy oraz ojców, którzy chcą przyjrzeć się swojemu modelowi rodzicielstwa.

Kiedy: 26 lutego 2013, godz. w godz. 17.30 – 20.00

Gdzie: Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU, ul. Kasprowicza 9a/1.

Wstęp wolny.

Prowadzenie: Agnieszka Schab

W celu zapisania się na spotkanie prosimy o wysłanie zgłoszenia mailem, w temacie wpisując: SPOTKANIE (w treści maila proszę podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, wiek Państwa dziecka/dzieci) na adres: rownowaga@plineu.org

Więcej informacji: www.plineu.org/rownowaga, telefon: (12) 4 11 05 24


Drukuj
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl