Załaduj kalendarz
2015-03-23

Konferencja "Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2014" - relacja

23 marca br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach projektu „Małopolskie Obserwatorium Polityki Społecznej”. Spotkanie zostało poświęcone IV edycji oceny zasobów pomocy społecznej.

Podczas konferencji omówiony został ogólnopolski formularz stanowiący bazę do dokonywania oceny zasobów pomocy społecznej, która jest obowiązkiem (nałożonym ustawą o pomocy społecznej – art. 16a i 21) gmin, powiatów i województwa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele małopolskich ośrodków pomocy społecznej oraz powiatowych centrów pomocy rodzinie.

Efektem spotkania jest wypracowanie regionalnych wytycznych dotyczących wypełniania formularza w Centralnej Aplikacji Statystycznej (CAS), które będą pomocne przy sporządzaniu lokalnych ocen gmin i powiatów w Małopolsce.

Ocena zasobów pomocy społecznej jest zadaniem trudnym, ale ważnym. Chciałbym, żeby podczas pracy nad formularzem mieli Państwo poczucie, że to, co robicie, ma sens i jest użyteczne - powiedział Rafał Barański, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Drukuj
  Logo EER
  Logo EPUAP
  Mapa dojazdu
  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

  30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
  tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
  e-mail: biuro@rops.krakow.pl