Załaduj kalendarz
2019-05-13

Małopolskie Innowacje Społeczne w Miasteczku Funduszy Europejskich w Warszawie

W ostatni weekend Zespół Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, realizujący projekt Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych, prezentował wybrane spośród 42 Innowacji w Miasteczku Funduszy Europejskich, zorganizowanym w dniach 10-11 maja 2019 r. przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju – w ramach VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zespołowi towarzyszyli Innowatorzy, prezentujący opracowane i przetestowane w ramach grantu innowacje.

Dwudniowa impreza w formie pikniku przyciągnęła wiele zainteresowanych osób i pozwoliła nie tylko zaprezentować innowacyjne rozwiązania powstałe w Małopolsce, ale też osobiście przedstawić autorów i realizatorów wybranych rozwiązań. Wśród nich znaleźli się Pan Adam Goch – autor Nawigacji Głosowej dla Osób Niepełnosprawnych, Pan Łukasz Malicki prezentujący aplikację „VIPANDE” – przygotowaną w partnerstwie z Panią Karoliną Piotrowicz, oraz Pan Konrad Rachwalik – reprezentujący Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół - autorów innowacji „Teleasystent”, wraz z przedstawicielami grupy testującej rozwiązanie – Panią Sandrą Tworkowską, Witoldem Strugałą oraz najmłodszym uczestnikiem – 11-to miesięcznym Ksawerym i psem przewodnikiem Akrylem.

Spotkanie miało również charakter upowszechniający Innowacje, które decyzją Rady Innowacji Społecznych zostały wybrane, jako rekomendowane do wdrożenia systemowego. Wśród nich: „Organizator Kompleksowej Opieki Domowej” opracowany i przetestowany przez Centrum Opieki Domowej w Krakowie, „Zakupy bez barier” – projekt Gminy Kęty, „Senior Cuder” – gra o sens życia opracowana przez Stowarzyszenie „Archezja”, „Ścieżka moto-sensoryczna” autorstwa Politechniki Krakowskiej, oraz wspomniany wyżej NGOZ – Pana Adama Gocha.

Stoisko spotkało się z dużym zainteresowaniem nie tylko odwiedzających Dni Otwarte ale również organizatorów, wśród nich Pana Ministra Jerzego Kwiecińskiego, który rozmawiając z naszymi Innowatorami wyrażał uznanie i zainteresowanie przetestowanymi Innowacjami.

Drukuj
Małopolskie Innowacje Społeczne w Miasteczku Funduszy Europejskich
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl