Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Lipiec 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Ukryj kalendarium
2019-05-22

Nakręć się na Rodzinę!

22 maja 2019 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbył się Małopolski Dzień Rodzin Zastępczych pn. „NAKRĘĆ SIĘ NA RODZINĘ!", współorganizowany przez Komisję Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, którego celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku rodzinnych form pieczy zastępczej oraz zachęcenie mieszkańców Małopolski do podejmowania roli rodzica zastępczego.

W ramach wydarzenia odbyła się  konferencja pn. „Piecza zastępcza – kierunek Rodzina", w trakcie której Pani dr hab. prof. UJD Izabela Krasiejko wygłosiła wykład dotyczący zagadnienia deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej. W trakcie spotkania miało także miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom XII Małopolskiego Konkursu dla rodzin zastępczych i adopcyjnych , który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Jeśli nie smartfon to co? Alternatywne/ kreatywne sposoby na spędzenie czasu wolnego":


Kategoria: praca indywidualna

I miejsce: Emilia Stachura praca pt. „Piknik z moją siostrą” 

II miejsce: Sonia Kuszlik praca pt. „Miasto bez telefonów”

III miejsce: Marta Przybylska praca pt. „Czubek-/człowiek-kubek jest czubkiem ponieważ ma tyle rzeczy do roboty a patrzy w telefon 


Wyróżnienia:

- Natalia Drobny praca pt. „Spotkanie z przyjaciółmi” 

- Radosław Podsiedlik praca pt. „Czas to miłość” 

- Ksawery Niewitała praca pt. „Czy anioły korzystają ze smartfonów?”


Kategoria: praca rodzinna

I miejsce: Mariusz Laskowski, Mikołaj Śliwa oraz Weronika i Kamil Wejdman z Krakowa praca pt. „iPhone R – Postaw na rodzinę” 

II miejsce: Katarzyna i Mieczysław Musiał oraz Justyna Zięba, Aleksandra Helman i Anna Nowak z powiatu myślenickiego praca pt. „Kartka okolicznościowa układanka”

III miejsce: Państwo Anna, Rafał i Zuzanna Procz oraz Sebastian i Dominik Trybała z powiatu suskiego praca pt. „Kreatywny dom”


Wyróżnienia:

 Barbara i Krzysztof oraz Michał i Łucja Pyzdek z powiatu tarnowskiego praca pt. „Co jak nie wyświetlacz?” 

Teresa i Zbigniew Mrożek oraz Jaś i Małgosia Borowy z powiatu nowotarskiego praca pt. „Razem przez góry i doliny uczymy się pięknie żyć” 

Joanna Krzeczkowska i Tomasz Matyszkiewicz, Maja i Gabriela Koczur oraz Aleksandra Moskal z powiatu oświęcimskiego praca pt. „Wybierz…” 


Nagroda dodatkowa:
Weronika, Marek, Jan, Natan i Iwona Zagórscy za film pt. „Wspólne pasje – mistrzowie w byciu rodziną”


Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin. Dla dzieci czekały m.in.:  pokazy doświadczalne Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, czy też planszowe rozgrywki przygotowane przez Fundację Wspomagającą Wychowanie Archezja. Rodzice zastępczy i kadra systemu pieczy zastępczej uczestniczyli w warsztatach.


W spotkaniu z małopolskimi rodzinami zastępczymi wzięli udział: Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Pani Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pani Marta Mordarska – Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej SWM, Radni Województwa Małopolskiego, kadra systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz przedstawiciele instytucji samorządowych. Szczególnym gościem konferencji była Pani Beata Szydło - Wiceprezes Rady Ministrów.


Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Pani Beaty Szydło - Wiceprezes Rady Ministrów. Partnerem wydarzenia było Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.


Wydarzenie było zwieńczeniem odbywających się w dniach 12-22 maja 2019 r. Małopolskich Dni Rodziny, zorganizowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

Drukuj
Nakręć się na Rodzinę
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl