Załaduj kalendarz
2018-01-25

Poznaliśmy najlepsze praktyki na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Program Kraków dla Rodziny „N” został laureatem konkursu "Małopolski Samorząd Równych Szans 2017" na najlepsze projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami, które realizowane są przez małopolskie samorządy.

Wśród wyróżnionych samorządów znaleźli się także:

Powiat Bocheński - Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"
Gmina Trzebinia - Wypożyczalnia Sprzętu Medycznego w Trzebini.

Konkurs "Małopolski Samorząd Równych Szans" jest edycją regionalną organizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego ogólnopolskiego Konkursu „Samorząd Równych Szans”, którego celem jest promowanie najlepszych praktyk jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami i poprawy jakości ich życia.


Z przyjemnością informujemy, iż projekt Województwa Małopolskiego "Małopolska. Kultura Wrażliwa. Poprawa dostępności instytucji kultury województwa małopolskiego dla osób z niepełnosprawnościami" znalazło się w gronie wyróżnionych praktyk w  ogólnopolskiej edycji konkursu.


Ponadto laureatem konkursu "Samorząd Równych Szans 2017" została Gmina Klucze za projekt "MOWES - Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej - Małopolska Zachodnia", a wyróżnienia otrzymali: Miasto Kraków - Program "Kraków dla Rodziny N" oraz Gmina Trzebinia - Wypożyczalnia Sprzętu Medycznego w Trzebini.


Gala, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia odbędzie się w dniu 26 lutego 2018 r. od godz. 12.00 w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.


Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl