Załaduj kalendarz
2015-11-27

Projekt „Superwizja dla pracowników domów pomocy społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych” zakończył się.

W dniu 27 listopada 2015 r. odbyło się ostatnie podsumowujące już spotkanie, w ramach projektu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Celem superwizji było zwiększenia efektywności pracy pracowników domów pomocy społecznej. Dla jego osiągnięcia z pomocą doświadczonego superwizora stworzono uczestnikom projektu możliwość przyjrzenia się własnemu doświadczeniu w pracy z mieszkańcami domu pomocy, zapewniono pomoc w rozwiązywaniu problemów merytorycznych związanych z wykonywaniem prac zawodowej. Działania projektowe obejmowało także specjalistyczne doradztwo i konsultacje w ujawnionych przez uczestników superwizji trudnościach związanych z pracą z mieszkańcami domów. Wymiana informacji odbywała się na podstawie dyskusji, wspólnej refleksji, wyjaśnienie dylematów etyczno-moralnych pojawiających w się w pracy pracownika DPS, diagnozowania źródeł trudności, szukanie istoty problemu, oraz inne działania których zadaniem było wspieracie pracownika domu pomocy w jego codziennej pracy. Szczególnie uwaga została zwrócona na specyfikę pracy z osobami chorującymi psychicznie.

Spotkania odbywały się cyklicznie, co dwa tygodnie od 18 września do 27 listopada. Uczestniczyło w nich 11 osób, reprezentujących 6 Małopolskich domów pomocy społecznej.


Drukuj
  Logo EER
  Logo EPUAP
  Mapa dojazdu
  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

  30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
  tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
  e-mail: biuro@rops.krakow.pl