Załaduj kalendarz
2007-10-08

Ruszyła czwarta edycja Programu Grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”

Wiesz co zrobić, żeby nie było w Twoim otoczeniu niedożywionych dzieci? Danone wesprze najlepsze pomysły – ruszyła czwarta edycja Programu Grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”
„Multimedialny przewodnik po skromnej kuchni”, warsztaty „Mały Jacek piecze placek”, „Rodzinne Regionalne Warsztaty Kulinarne” a przede wszystkim 124 725 wydanych posiłków i około 1300 dożywianych dzieci - to tylko część efektów ubiegłorocznego Programu Grantowego Danone „Masz pomysł! Podziel się posiłkiem!” Właśnie rozpoczęła się czwarta edycja Programu, w którym firma Danone przyzna 32 dotacje - po 5 tysięcy złotych każda - na wsparcie najlepszych pomysłów na dożywianie dzieci i młodzieży w tym roku szkolnym.
 
O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, szkoły podstawowe i gimnazja, biblioteki, ośrodki kultury i grupy nieformalne (np. rady rodziców, grupy młodzieżowe, szkolne kluby wolontariatu).
 
Promujemy aktywność i przedsiębiorczość społeczną, branie spraw w swoje ręce, ciekawe pomysły i nowatorskie rozwiązania w zakresie dożywiania dzieci. Przede wszystkim jednak chcemy wspierać inicjatywę, którą może łatwo zgasić, gdy brakuje środków na rozwinięcie pomysłu. Nasze trzyletnie doświadczenie pokazuje, że warto. Widzimy wymierne efekty w walce z niedożywieniem, ale również wielką pozytywną energię, która powstaje wokół tych inicjatyw. – mówi Przemek Pohrybieniuk, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych w firmie Danone.
 
Na wsparcie mogą liczyć wnioski, które mają na celu organizację dożywiania dzieci połączonego z wspieraniem ich rozwoju – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Pomysły powinny być oparte na rzetelnej diagnozie potrzeb i możliwości lokalnego środowiska oraz w sposób innowacyjny włączać same dzieci w realizację projektu.
 
Ważne terminy:

 

  • 1 października – 20 listopada – nabór wniosków.
  • 20 listopada – 19 grudnia – rozpatrywanie wniosków przez Kapitułę Programu Grantowego
  • 20 grudnia – ogłoszenie listy projektów, które otrzymają dotację.
  • 2 stycznia – 30 czerwca 2008 – realizacja projektów grantowych.
 
Szczegółowe informacje dotyczące wymagań formalnych dostępne są na stronie www.podzielsieposilkiem.pl
 
Dodatkowych informacji udziela:
Monika Marszycka
Dział Relacji Zewnętrznych Danone
tel: 0502 416 246, e-mail: monika.marszycka@danone.com
Drukuj
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl