Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium
2011-04-21

Spotkanie z dyrektorami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie

W dniu 19 kwietnia 2011 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie odbyło się spotkanie dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie Wioletty Wilmskiej z dyrektorami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z terenu województwa małopolskiego.

Spotkanie miało na celu przedstawienie działań podejmowanych  przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie oraz Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie w obszarze budowania spójnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną .

W trakcie spotkania zostały omówione następujące tematy:

  • projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, w ramach  Szwajcarsko - Polskiego programu współpracy”,
  • internetowe bazy wiedzy  projektu „Małopolskie Obserwatorium Polityki Społecznej”,
  • Regionalna Platforma Współpracy - inicjatywa Projektu „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej",
  • system wczesnego wspomagania rozwoju dzieci niepełnosprawnych   w  Małopolsce,
  • projekt „Przeciw przemocy. Budowanie lokalnych koalicji – Interwencje w przemocy domowej” w kontekście nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie,
  • stan realizowanych działań w projekcie systemowym w ramach Poddziałania 7.1.2 POKL ,
  • informacja na temat organizowanych przez ROPS konkursów  w 2011 r.

W  trakcie omawiania zadań realizowanych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego: p. Magdalena Rajska i Katarzyna Łach, które zaprezentowały  planowane działania  UW w kontekście znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Spotkanie po raz kolejny pokazało szeroką aktywność podmiotów odpowiedzialnych za kreowanie i realizację działań w zakresie pomocy społecznej.
Spore zainteresowanie wzbudziła nowa propozycja ROPS w Krakowie,  związana z budową Regionalnej Platformy Współpracy, jako narzędzia wymiany informacji, promocji dobrych praktyk i wypracowywania nowych koncepcji. Dyskusję wywołał temat związany z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. System przeciwdziałania przemocy w rodzinie rozwija się w naszym województwie od 2002 roku oraz dynamicznie dostosowuje się do wymogów znowelizowanej ustawy. Z dużym zainteresowaniem zebrani  wysłuchali koncepcji budowy systemu wczesnego wspomagania rozwoju dzieci niepełnosprawnych. Przedstawiciele PCPR w pełni potwierdzili potrzebę działań w tym zakresie oraz wielopoziomowego podejmowania systemowych rozwiązań.

Wszystkim obecnym  dziękujemy za obecność i owocną dyskusję!


 

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl