Załaduj kalendarz
2011-05-23

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w Krakowie

Fundacja „Centrum Kultury Katolickiej Mistrzejowice”, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Kraków zaprasza rodziców, opiekunów, babcie, dziadków, rodziców zastępczych,  także nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych na cykl warsztatów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.  

Fundacja „Centrum Kultury Katolickiej Mistrzejowice”, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Kraków zaprasza rodziców, opiekunów, babcie, dziadków, rodziców zastępczych,  także nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych na cykl warsztatów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

W 2011 roku proponujemy:

* 2 grupy dla rodziców (I edycja - letnia od czerwca do sierpnia 2011, II edycja - jesienna od października do grudnia 2011), 1 grupa dla nauczycieli/wychowawców  (od października do grudnia 2011)

* jedna grupa = 10 spotkań
 
* spotkania raz w tygodniu

* grupa 12-14 osób

* 1 spotkanie to ok. 3h

* bezpieczną i zorganizowaną opiekę nad dziećmi (warsztaty prowadzone przez wykwalifikowane osoby)

* zaświadczenie o ukończeniu warsztatów

* możliwość uczestnictwa w grupie wsparcia po zakończeniu cyklu warsztatowego

* prowadzących z uprawnieniami do realizacji programu Szkoły

* miłą i bezpieczną atmosferę

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, szczegóły dotyczące warsztatów i zapisy przyjmujemy:
- osobiście – w siedzibie Fundacji – Kraków, os. Oświecenia 7
- pod numerem telefonu: 12 647 14 94 lub 795 834 270
- poprzez pocztę mailową: ckkm@wp.pl

Zapraszamy także na spotkanie organizacyjne dotyczące warsztatów w dniu 20 czerwca o 17:00 w siedzibie Fundacji, os. Oświecenia 7. Na spotkaniu zostanie w uzgodnieniu z uczestnikami ustalony szczegółowy harmonogram zajęć.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać
i wymagać.

Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, uczy nie tyle „metod" co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu.

Program w dużej części bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły", „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością", „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny", „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole", „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały" (Wydawnictwo Media Rodzina). Źródło: www.ore.edu.pl

 

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl