Załaduj kalendarz
2014-09-30

Trwa projekt "Mediacje Rówieśnicze" w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Kętach i Oświęcimiu.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie od 2009 r., realizuje w placówkach opiekuńczo-wychowawczych projekt pn. "Mediacje Rówieśnicze jako metoda wychowawcza w placówkach opiekuńczo-wychowawczych".

W roku bieżącym projekt realizowany jest wspólnie dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach i Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu.
13 września w czasie 6 godzinnego spotkania, grupa 20 wychowanków i 4 wychowawców rozpoczęła wspólne warsztaty, przygotowując się do poznania metody mediacji.

Link do relacji w TVK z rozpoczęcia projektu „Mediacje Rówieśnicze"

W czasie kolejnych spotkań, które odbywają się dla obu placówek raz w tygodniu, grupa będzie przechodzić kolejne etapy, rozwijając umiejętności, które następnie przydatne będą nie tylko w czasie mediacji rówieśniczych. Do takich umiejętności niewątpliwie należą m.in. wzajemne słuchanie się, poznawanie swoich uczuć oraz szanowanie uczuć drugiej osoby, szanowanie czyjejś wypowiedzi i nie przeszkadzanie w czasie jej trwania.

Warsztaty szkoleniowe będą trwać łącznie 40 godzin. Po ich zakończeniu wdrażaniem projektu zajmą się wychowawcy, którzy szkolą się razem z młodzieżą. W jakim stopniu metoda zakorzeni się w placówce zależy bardzo od współpracy wychowawców i młodzieży. Jak bardzo pozytywne zmiany może wnieść metoda do placówki, pokazuje chociażby doświadczenie poprzednich uczestników Projektu.

Szczegóły na temat Projektu „Mediacje Rówieśnicze” 


iii.jpg

Drukuj
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl