Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Grudzień 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Ukryj kalendarium
2019-09-16

Wyjazd szkoleniowo-terapeutyczny dla specjalistycznych rodzin zastępczych 16-20 września 2019 r.

Już dziś ruszamy z nową formułą wspierania specjalistycznych rodzin zastępczych w Małopolsce!

DZIEŃ 1 – 16 WRZEŚNIA 2019 R.

 „Małopolskie specjalistyczne rodziny zastępcze integrują się w Tęgoborzu”  

Pierwszy dzień wyjazdu szkoleniowo- terapeutycznego dla zawodowych rodzin zastępczych specjalistycznych upłynął na wzajemnym poznawaniu się i integracji zarówno dzieci, jak i rodziców zastępczych. Wyjątkowe Małopolskie rodziny pogłębiały umiejętność współdziałania w grupie poprzez stworzenie i prezentację rodzinnego proporca. Przygotowane prace i sposób ich przedstawienia pozwoliły bliżej poznać temperament i różnorodność zainteresowań, a także talentów poszczególnych rodzin oraz tworzących je osób.   Poniedziałkowa integracja przyniosła z pewnością nowe, miejmy nadzieję, trwałe znajomości a kolejne dni pobytu bogate będą w nowe doświadczenia i wiedzę, które liczymy, że uczestnicy wykorzystają po powrocie do domu. 

ssss


DZIEŃ PRZYGOTOWAŃ – 16 WRZEŚNIA 2019 R.

Wyjazd szkoleniowo-terapeutyczny dla specjalistycznych rodzin zastępczych 16-20 września 2019 r.

Już dziś ruszamy z nową formułą wspierania specjalistycznych rodzin zastępczych w Małopolsce! To wyjątkowe przedsięwzięcie łączące szkolenia dla rodziców zastępczych, zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci, zarówno pozostających w pieczy, jak i biologicznych ze wspólnym wypoczynkiem całych rodzin w pięknym otoczeniu zalewu Rożnowskiego położonego w Beskidzie Wyspowym. W wyjeździe weźmie udział 32 uczestników.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu, które jednocześnie rozwijają integrację sensoryczną, zawierają elementy bajkoterapii, poprawiające umiejętność radzenia sobie z emocjami i są świetnym sposobem spędzenia aktywnie czasu – to propozycje Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie dla dzieci ze specjalistycznych rodzin zastępczych z Małopolski. W tym czasie ich rodzice rozwijają swoje kompetencje w obszarze komunikacji z dzieckiem w kolejnych fazach jego rozwoju. Podczas pięciodniowego pobytu rodzice, którzy zdecydowali się zaopiekować dziećmi o specjalnych potrzebach zdrowotnych i emocjonalnych, a którzy jednocześnie wychowują własne pociechy dowiadują się więcej o tym co i jak mówią do nich dzieci i jakie komunikaty oni sami wysyłają na poziomie werbalnym i niewerbalnym, co może stać na przeszkodzie porozumienia i przede wszystkim jak zbudować dobrą komunikację wszystkich członków rodziny.

Wyjazd ten ma na celu udzielenia wsparcia całym rodzinom zastępczym. Jest niezwykle ważne aby dzięki podniesieniu kompetencji opiekuńczo wychowawczych, umiejętności stymulowania rozwoju psychofizycznego dzieci w pieczy, ale co równie istotne pomocy w funkcjonowaniu dzieci naturalnych, rodzice mogli lepiej, skuteczniej i łatwiej pełnić swoje role, czerpiąc jednocześnie radość i satysfakcję z tej wyjątkowej formy rodzicielstwa.

Zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wyjazd szkoleniowo-terapeutyczny nie tylko wzmocni rodziców zastępczych w zakresie kompetencji, którymi muszą się wykazywać w codziennym życiu ale będzie też cudownym czasem zabawy i wypoczynku
dla wszystkich uczestników.

Wyjazd szkoleniowo- terapeutyczny jest współfinansowany z projektu pn. „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, II Oś Priorytetowa – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

WST

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl