Załaduj kalendarz
2010-05-31

Wykład w Nowhuckiej Akademii Seniora

"Znaczenie Krakowa w świadomości narodowej" to temat wykładu wieńczącego I semestr działalności Nowhuckiej Akademii Seniora. Wykład odbędzie się w dniu 7 czerwca o godz. 15.00 w Klubie Jędruś i poprowadzi go prof. Michał Rożek.

Kraków. Miasto symbol - sanktuarium życia narodowego. W sposób szczególny wyraża tożsamość narodu polskiego i stąd właśnie bierze się jego znaczenie w kulturze narodowej, ten niezwykły monument historyczny skupia bowiem wszystkie epoki artystyczne, które właśnie tutaj ujawniły się w niespotykany nigdzie sposób.
W ten oto sposób opisuje miasto profesor Rożek w jednej ze swoich wielu książek. Znacznie więcej będzie można dowiedzieć się podczas wykładu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Nowohuckiej Akademii Seniora!

Wstęp wolny !

7 czerwca 2010 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Michał Rożek - historyk sztuki, autor licznych publikacji poświęconych głównie sztuce i historii Krakowa. Członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.  Pracował dla TVP Kraków, a obecnie  współpracuje z Dziennikiem Polskim.  Laureat wielu nagród m.in.: Nagrody Miasta Krakowa, czy Nagrody  Krakowskiej Książki Miesiąca.

 

 

Drukuj
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl