Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium
2013-10-04

Znamy Laureatów Konkursu MAŁOPOLSKI LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ 2013

3 października 2013 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, po raz trzeci wręczone zostały nagrody dla Małopolskich Liderów Przedsiębiorczości Społecznej.
Ideą konkursu jest nagradzanie przedsiębiorstw społecznych, które prowadzą działalność gospodarczą, odnoszą sukces komercyjny, ale wypracowane zyski przeznaczają na cele społeczne, zgodne z ich misją. O tytuł Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej mogą ubiegać się: organizacje pozarządowe i kościelne jednostki organizacyjne prowadzące działalność gospodarczą, spółdzielnie inwalidów i niewidomych, spółdzielnie socjalne oraz spółki non profit.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.


Tegorocznym laureatem konkursu została Spółdzielnia Socjalna „OPOKA”.

Spółdzielnia Socjalna „Opoka” powstała w 2009 roku jako pierwsza spółdzielnia socjalna w Polsce, którą założyły dwa podmioty prawne: Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz” z Kolbarku i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Kluczy. Jest również pierwszą spółdzielnią w Polsce prowadzącą Zakład Aktywności Zawodowej, którego pracownicy przygotowują dania do Restauracji „Opoka” w Kluczach.
Główny profil działalności to usługi cateringowe i gastronomiczne, ale spółdzielnia świadczy też usługi opiekuńcze dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz usługi szkoleniowe i budowlane. „Opoka” jest organizatorem imprez okolicznościowych i biznesowych, a także wielu wizyt studyjnych z całego kraju, gdzie pokazuje „dobre praktyki” w dziedzinie ekonomii społecznej i wsparcia osób wykluczonych.

Wyróżnienia w kategorii głównej otrzymali: Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych - I wyróżnienie oraz II wyróżnienie – Przedsiębiorstwo Społeczne „OGNISKO” Sp. z o.o.


Po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii Debiut Roku.
Laureatem w tej kategorii została Społdzielnia Socjalna „SERCE POGÓRZA”.
I wyróżnienie trafiło do Spółdzielni Socjalnej „WIATR WODA”, zaś II wyróżnienie – do Spółdzielni Socjalnej „SPRING”.


W kategoriach jednostka samorządu terytorialnego wspierająca rozwój ekonomii społecznej w Małopolsce oraz przedsiębiorstwo wspierające rozwój ekonomii społecznej w Małopolsce zwycięzcami zostali odpowiednio: GMINA RACIECHOWICE oraz SCANDIA COSMETICS S.A.


Nagroda publiczności przyznana w plebiscycie Dziennika Polskiego trafiła do Spółdzielni Socjalnej „WIATR WODA”.


Nagrody laureatom wręczali Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Wojciech Kozak, Sekretarz Województwa Małopolskiego – Agata Błahuciak, Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – Krzysztof Więckiewicz, posłowie Joanna Bobowska, Elżbieta Achinger i Józef Lassota oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie – Wioletta Wilimska.

Nagrodę pieniężną – 20 tys. zł po raz trzeci ufundował Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Galę uświetnił występ Andrzeja Poniedzielskiego.


Wszystkim laureatom trzeciej edycji konkursu „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej” serdecznie gratulujemy!


Konkurs, który będzie miał kolejne edycje w latach następnych realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach projektu „Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej – etap I” (PO KL, Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej).

Drukuj
  Logo EER
  Logo EPUAP
  Mapa dojazdu
  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

  30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
  tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
  e-mail: biuro@rops.krakow.pl