Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium

Innowacje społeczne

Pozostałe innowacje społeczne MIIS

MODEL MOBILNEGO SPA DLA SENIORÓW

Nowa forma usług dla osób starszych – usługi wellness dla seniora.

NA CZYM POLEGA

Koncepcja nieodpłatnego świadczenia usług SPA w miejscu zamieszkania seniora, realizowana w ramach praktyk studenckich. Praktyki z misją to odpowiedź na zgłaszaną przez seniorów potrzebę dbałości o zachowanie dobrostanu psycho-fizycznego, podniesienie jakości ich zdrowia i życia oraz estetykę własnego wizerunku.

Innowacyjna forma usług dla osób starszych, która umożliwia korzystanie z trudnodostępnych, niedostosowanych i drogich usług typu wellness. Koncepcja nieodpłatnego świadczenia usług SPA w miejscu zamieszkania seniora, to dodatkowa szansa dla studentów, którzy w ramach praktyk studenckich mają szansę lepiej poznać odbiorców świadczonych przez siebie usług, ich potrzeby i ograniczenia. Menu Spa jest sprofilowane pod kątem uwarunkowań fizycznych i zdrowotnych seniorów, dzięki czemu zabiegi są komfortowe i bezpieczne oraz nie wymagają od osób z problemami ruchowymi przemieszczania się po mieście w celu skorzystanie z nich.

Model rozwiązania zawiera m. in. ramowy opis koncepcji „Mobilne SPA dla seniora” ,menu SPA , wskazania i przeciwskazania do zabiegów , zasady kwalifikacji seniora do zabiegów, zasady wykonywania zabiegów wraz z instrukcjami stanowiskowymi , Opis pakietów SPA, program szkoleń dla studentów wraz z konspektami.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ

Osoby starsze wymagające opieki wsparcia w sprawach życia codziennego w miejscu zamieszkania.

KTO MOŻE ZASTOSOWAĆ

Po model rozwiązania mogą sięgnąć uczelnie i szkoły zawodowe wyższe (np. AWF), które przygotowują studentów do świadczenia usług SPA.

INNOWATOR

Akademia Wychowania Fizycznego Kraków Wydział Turystyki i Rekreacji

SPA

Grafika przedstawia duży napis InnMałopolska region innowacyjny społecznie. Pozostała część grafiki zwiera opis pomysłu pod nazwą "MODEL MOBILNEGO SPA DLA SENIORÓW", którego pomysłodawcami są przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na dole grafiki znajduje się adres Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie: tel. +48124220636, adres: ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków, e-mail: biuro@rops.krakow.pl oraz loga: Fundusz Europejski, Małopolska, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Unia Europejska.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl