Załaduj kalendarz

MAŁOPOLSKI INKUBATOR INNOWACJI SPOŁECZNYCH

Aktualności Inkubatora

Poznaliśmy kolejne innowacji społeczne wybrane do upowszechniania!

16.05.2019 r.

W środę 15 maja 2019 roku w kamienicy przy ul. Piłsudskiego 16, zwanej „Sienkiewiczówką”, odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Innowacji Społecznych. Tym razem uczestnicy spotkania skrupulatnie przyjrzeli się wynikom testowania i ewaluacji kolejnych – ostatnich już – 13 innowacji społecznych, zrealizowanych w ramach projektu Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych.

Na ostateczną ocenę i wybór innowacji do upowszechniania wpłynęły takie kryteria jak pozytywne wyniki testowania oraz ewaluacji, uniwersalność i wygoda użytkowania rozwiązania przez użytkowników, wysoki stopień osiągnięcia zakładanych rezultatów czy zaspokojenia potrzeb odbiorców.

Na podstawie tych kryteriów Rada Innowacji Społecznych wybrała kolejne 3 nowatorskie rozwiązania, które spełniły pokładane w nich oczekiwania i zasłużyły na promocję, tak by skorzystało z nich jak najwięcej osób - teraz już nie tylko Małopolan.

A wśród nich znalazły się: „Teleasystent” opracowany i przetestowany przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”, innowacyjny produkt „UNIODZIEŻ- testowanie funkcjonalnej odzieży w świetle potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim” zgłoszony przez Fundację Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie „Rzecz Piękna” oraz przykład inteligentnej odzieży „Innotextil – testowanie systemu inteligentnej odzieży dedykowanej osobom starszym oraz niepełnosprawnym ruchowo” opracowany przez specjalistów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wszystkim Innowatorom Społecznym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

file2_28

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl