Załaduj kalendarz
2009-08-27

Akcja społeczna - Wyalienowani rodzice czytają dzieciom

29 września 2009 roku w Limanowej odbędzie się kolejna edycja akcji społecznej - Wyalienowani rodzice czytają dzieciom.
                  
Akcja społeczna Wyalienowani rodzice czytają dzieciom składa się z dwóch części. Pierwsza część - to czytanie książeczek, urozmaicane konkursami dla dzieci, a druga to seminarium skierowane do dorosłych "Problemy dzieci wychowujących się tylko z jednym rodzicem i przemoc emocjonalna wobec dzieci w rodzinach rozbitych, wraz z dyskusją. Na seminarium zapraszamy osoby, które zetknęły się z tym problemem oraz profesjonalistów, zajmujących się omawianą problematyką, z Limanowej i okolic.

Program akcji:
10.00 -  Czytanie książeczek oraz konkursy dla dzieci
12.00 -  Seminarium - Problemy dzieci wychowujących się tylko z jednym rodzicem i przemoc emocjonalna wobec dzieci w rodzinach rozbitych, wraz z dyskusją

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

 Miejsce akcji:  Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej - ul. Matki Boskiej Bolesnej 13, Limanowa
 Miejsce akcji: Biblioteka Miejska w Limanowej - ul. Matki Boskiej Bolesnej 13, Limanowa
Poprzednia edycja akcji odbyła się z okazji Dnia Dziecka, 31 maja 2009 roku, w domu dziecka w Miechowie.
 
Wyalienowani rodzice i rodzice, którzy na co dzień nie mogą opiekować się swoimi dziećmi, na skutek rozstrzygnięć rozwodowych, po raz pierwszy czytali bajki dzieciom podczas tegorocznego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Krakowie. Wówczas dzieci mogły także wziąć udział w konkursach, w których nagrodami były kalendarze "Franklin", a każde z obecnych dzieci otrzymało upominek. Fundatorami nagród i upominków byli Wydawnictwo Debit z Bielska Białej oraz Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie. W Miechowie akcja Wyalienowani rodzice czytają dzieciom została zorganizowana wspólnie wraz z Fundacją Akcja, która podjęła się działań organizacyjnych oraz ufundowała prezenty dla dzieci z Zespołu Placówek
Opiekuńczo-Wychowawczych w Miechowie. Dzięki wspólnym działaniom dzieci, nie tylko mogły wysłuchać czytanych bajek ale również wziąć udział w konkursie czytania, plastycznym oraz w rozgrywkach sprawnościowych.
Czytanie dzieciom zwiększa ich wrażliwość, pamięć, koncentrację, wyobraźnię, wiedzę, zdolność, uczenia się, empatię, podnosi samoocenę i wspiera rozwój emocjonalny.
Alienacja rodzicielska to zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem. Stosowane metody alienacji to manipulowanie strachem i lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów oraz inne manipulacje. Alienacja rodzicielska stanowi przemoc emocjonalną wobec dziecka i drugiego rodzica.
Akcja społeczna - Wyalienowani rodzice czytają dzieciom jest prowadzona w ramach działań Komitetu Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica.
 
Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl