Załaduj kalendarz
2009-03-31

Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

25 kwietnia 2009 roku odbędzie się akcja społeczna - Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu problemu wyalienowanych dzieci i rodziców oraz problemów dzieci wychowujących się tylko z jednym rodzicem.
Akcja ma charakter międzynarodowy. W Polsce Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
 
PROGRAM AKCJI SPOŁECZNEJ – DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ALIENACJI RODZICIELSKIEJ
 
25 kwietnia 2009
 
10.00 Publiczne czytanie bajek dla dzieci przez wyalienowanych i oddzielonych od swoich dzieci rodziców, na skutek rozstrzygnięć okołorozwodowych.
 
12.00
Konferencja „PA, PAS i problemy oddzielonego dziecka”, której jednym z głównym tematów będzie problem przemocy emocjonalnej wobec dzieci w rodzinach rozbitych, a podczas niej duży nacisk zostanie położony m. in. wyniki badań, o znaczeniu światowym, przeprowadzonych w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna (placówki Ministerstwa Sprawiedliwości) na temat objawów i zależności wynikających z relacji pomiędzy głównym opiekunem a dzieckiem, opisanych jako PAS, uwzględniające również istotne korekty wprowadzone do pierwotnej wersji zjawiska.
 
10.00 – 11.30 bezpłatne konsultacje pedagoga
11.30 – 13.00 bezpłatne konsultacje mediatora rodzinnego
13.00 – 14.30 bezpłatne konsultacje psychologa
14.30 – 16.00 bezpłatne konsultacje prawnika
 
Konsultacje będą przeznaczone dla dzieci oddzielonych od swoich rodziców, dorosłych dzieci rozwiedzionych rodziców oraz wyalienowanych i oddzielonych od dzieci rodziców
 
11.30 – 16.00 kącik dla dzieci czynnych i biernych uczestników akcji społecznej Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej prowadzony przez wyalienowanych i oddzielonych od swoich dzieci rodziców, na skutek rozstrzygnięć okołorozwodowych
 
Organizator: Komitet Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica www.kpor.pl
 
Miejsce akcji: Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie, os. Centrum C 10.
 
Wstęp i udział wolny. Ilość miejsc ograniczona.
 
 
 
 
Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl