Załaduj kalendarz
2019-09-05

Forum Ekonomiczne- panel o innowacjach społecznych już za nami!

Drugi dzień Forum Ekonomicznego obfitował w ciekawe dyskusje w pawilonie Małopolski. Jedną z nich była rozmowa poświęcona innowacjom społecznym. O budowaniu skutecznej współpracy i pokonywaniu barier w tym obszarze rozmawiali Pani Małgorzata Jarosińska- Jedynak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Pani Marta Malec – Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pan Łukasz Słoniowski – Wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego, Pani Profesor Jolanta Perek-Białas oraz Małopolska Innowatorka Społeczna Pani Patrycja Haupt – przedstawicielka Politechniki Krakowskiej.

Małopolska jest regionem sprzyjającym rozwojowi biznesu, technologii, ale również rozwojowi społeczeństwa. Mieszkańcy odznaczają się dużą aktywnością społeczną. Działają w organizacjach pozarządowych, czy też tworzą grupy nieformalne. Zadaniem samorządu województwa jest właśnie wspieranie takich osób, które w swoim DNA mają wpisaną potrzebę zmiany społecznej, są kreatywni i zdeterminowani.


W ostatnich latach, w Małopolsce znaleźliśmy wielu Kreatorów Innowacji, co potwierdziła Pani Minister, teraz przeszedł czas by nauczyć się je upowszechniać i tworzyć dla nim „rynek zbytu”.


Nie tylko wsparcie samorządu, ale również i rządu pozwala na dotowanie innowacji społecznych. Pani Minister przedstawiła słuchaczom kolejne kroki, które Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podejmie w najbliższej perspektywie i które pomogą rozpowszechnić rozwiązania powstałe w ramach pilotażowego programu Inkubatorów Społecznych.


Przypomnijmy, że Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie pełnij rolę Inkubatora w powyższym programie i przetestował 39 innowacyjnych rozwiązań, czyli produktów i usług dla osób mających szczególne potrzeby, w tym osób z niepełnosprawnościami.


Dyskusję poprowadziła Pani Magdalena Petryniak, Prezes Story Seekers.

Zapraszamy do Galerii zdjęć i relacji z wydarzenia.

Drukuj
Innowacje Społeczne na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl