Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium
2013-10-24

Fundacja Każdy z nas

Sieroty są wśród nas! W Polsce średnio co pół godziny dziecko lub nastolatek traci na zawsze jedno z rodziców. Szacuje się, że udział sierot i półsierot w populacji ludzi poniżej 20 roku życia wynosi ok. 400 000 osób. Jeśli uwzględnić stratę innych bliskichw rodzinie lub najbliższym otoczeniu, liczba dramatów, z jakimi stykają się młodzi ludzie, staje się ogromna. Śmierć bliskiej osoby zmusza młodego człowieka do przeżycia krańcowo trudnych dla niego emocji, z którymi przeważnie radzi sobie w osamotnieniu. Najbliżsi najczęściej nie umieją lub nie są w stanie pomóc, to samo dotyczy nauczycieli i pedagogów.

Powstała niedawno Fundacja Każdy z nas, rodem z Krakowa, stawia sobie za cel zmienianie tego stanu rzeczy, edukując dorosłych oraz pomagając dzieciom i młodzieży będącym w żałobie. Zanim uda się zorganizować bezpośrednie formy takiej pomocy, zadanie to spełnia portal www.kazdyznas.pl, na którym młodzi ludzie mogą znaleźć przydatne im rady i informacje, ale przede wszystkim mogą skorzystać z nowoczesnych internetowych aplikacji opracowanych przy współpracy z Instytutem Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym wirtualnym świecie, który jest naturalnym środowiskiem ich życia, brakuje miejsc, gdzie można znaleźć pomoc. Portal Każdy z nas jest przykładem, że taka pomoc on-line jest możliwa.

Fundacja Każdy z nas swoje działania rozpoczyna od województwa małopolskiego, tu zamierza nawiązywać współpracę z lokalnymi instytucjami, zdobywając doświadczenia, które będzie następnie upowszechniać w całej Polsce. Wszystkich zainteresowanych ofertą Fundacji zachęcamy do nawiązania kontaktu z jej założycielem, jednocześnie prezesem Zarządu – Maciejem Szymańskim (m.szymanski@kazdyznas.pl). Poniżej znajdują się linki do ściągnięcia materiałów graficznych. Folder jest adresowany do osób dorosłych – znajdują się w nim informacje o planowanych przez Fundację działaniach, ale przede wszystkim jest tam Karta Żałoby Młodego Człowieka – ujęty w 11 punktach zbiór prostych informacji dających odpowiedzi na pytania, jak postępować, aby w tak trudnym momencie życia, jakim jest strata najbliższej osoby, możliwie jak najbardziej pomóc, a przynajmniej nie szkodzić.

Ulotka jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży – adresatów portalu Każdy z nas.

Najprostszą formą podjęcia inicjatywy Fundacji jest upowszechnianie tych materiałów w miejscach, gdzie mogą na nie trafić ich adresaci, a więc w instytucjach opieki społecznej, szkołach, szpitalach, hospicjach, urzędach, administracjach cmentarzy, zakładach pogrzebowych.

Do pobrania:
Folder informacyjny
Ulotka informacyjna


Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl