Załaduj kalendarz
2019-11-26

Life Science Open Space - otwarte forum współpracy i innowacji dla zdrowia i jakości życia już dziś w Krakowie

W Sali a LWÓW C od godziny 10:00 trwa panel prowadzony przez Katarzynę Ociepkę – Miąsik z ROPS Kraków.

Kategoria Innowacje społeczne – trendy, wyzwania, success story zbiera w tym roku prezenterów, którzy mają już dokonania w obszarze projektowania innowacji społecznych. Postanowili oni podzielić się swoimi doświadczeniami i wskazać czynniki, które zdecydowały o ich sukcesie.

Wśród panelistów znaleźli się Pani Joanna Krokosz z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, z Uni – uniwersalną i nieprzemakalną kurtką przeciwdeszczową zaprojektowaną z uwzględnieniem potrzeb osób poruszających się na wózkach. Pani Alicja Łagodzińska z Fundacji Leżę i Pracuję opowie jak to jest leżeć i pracować skutecznie. Pan Piotr Witek z Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego opowiada o projekcie „Pomocne Oko” jako Idealnym wsparciu osoby niewidomej, a Pani Bożena Groborz, również z Krakowskiej ASP wystąpi z INNOTEXTILEM, czyli odzieżą wspierającą samodzielną rehabilitację. Mamy też przyjemność spotkania z Panią Kamilą Mitką i Moniką Rybicką z Collegium Medicum UJ, które opowiedzą uczestnikom sesji o Medycynie integracyjnej rozumianej jako innowacyjne połączenie Wschodu z Zachodem dla uzyskania lepszej opieki zdrowotnej. Ponadto Pani Ewa Danuta Białek reprezentująca Instytut Psychosyntezy przybliży temat jakim jest tworzenie nowego paradygmatu dobrostanu i zdrowia. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Pani Dorota Leśniak zaprezentuje Projekt Hocare 2.0, którego celem jest sformułowanie i wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie opieki domowej.

Oczywiście nie może zabraknąć charakterystycznego dla ROPS Kraków akcentu. Pani Anita Parszewska, kierownik działu Innowacji Społecznych rzuci obecnym wyzwanie, aby zostali Innowatorami Społecznymi z INKUBATOREM DOSTĘPNOŚCI w którym pomożemy zaprojektować, udoskonalić, a przede wszystkim sfinansować i przetestować nowatorski pomysł zwiększający dostępność dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. 

grafika_SG__8_

Grafika przedstawia zdjęcie grupy prezenterów biorących udział w sesji dotyczącej Innowacji Społecznych od lewej Anita Parszewska,  Joanna Krokosz, Bożena Groborz, Katarzyna Ociepka – Miąsik, Wioletta Wilimska - Dyrektor ROPS Kraków, Piotr Witek, Joanna Piwowońska - Dyrektor ds. projektów strategicznych  Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego. Zdjęcie poniżej przedstawia rząd krzeseł z ulotkami dotyczącymi innowacji społecznych w ROPS Kraków. Zdjęcie po prawej przedstawia logo Life Science Open Space.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl