Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium
2009-10-05

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI

W tym roku po raz drugi w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. W jego obchody zaangażowani są mediatorzy oraz instytucje i organizacje, a także Sądy i Prokuratury Apelacyjne z całej Polski. Tegorocznym obchodom patronuje Minister Sprawiedliwości oraz Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

Tradycja MDM na świecie
Na świecie tradycja Międzynarodowego Dnia Rozwiązywania Konfliktów znana jest od 2005 roku. Święto przypadające w każdy trzeci czwartek października zainicjowane zostało przez Association for Conflict Resolution (Amerykańskie Stowarzyszenie Profesjonalistów w Rozwiązywaniu Konfliktów). Jego celem jest pogłębianie społecznej świadomości w kwestii pokojowych metod rozwiązywania konfliktów: mediacji, arbitrażu, koncyliacji itp. Jest ono również okazją do uhonorowania działań, pracy i zaangażowania środowiska profesjonalistów, zajmujących się pomocą w rozwiązywaniu konfliktów. W tym dniu zwraca się szczególną uwagę na wkład mediatorów w budowanie życia społecznego opartego na dialogu i porozumieniu, uświadamia opinii społecznej korzyści wynikające ze stosowania alternatywnych (pozasądowych) metod rozwiązywania konfliktów i sporów.
Obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz towarzyszące im imprezy odbywają się w kilkunastu krajach na czterech kontynentach. W 2006 roku oficjalny patronat nad świętem objęło Światowe Forum Mediacji (World Mediation Forum) – międzynarodowa organizacja zrzeszająca mediatorów oraz organizacje i ośrodki mediacyjne z całego świata.

Z okazji MDM Minister Sprawiedliwości wystosował list otwarty.

 

MDM w Krakowie.

 

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wraz z krakowskim oddziałem Polskiego Centrum Mediacji oraz Stowarzyszeniem Mediatorów Rodzinnych przystąpił do organizacji  Międzynarodowego Dnia Mediacji w Krakowie.
W ramach programu propagowania mediacji jako pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów i konfliktów  na terenie Sądu Okręgowego w Krakowie w dniach 14 i 15 października w godzinach urzędowania sądu, dyżur pełnić będą nasi mediatorzy oraz udzielać wszelkich informacji nt. mediacji.
Podobne spotkania odbedą się w Andrychowie oraz Chrzanowie.
 

Wszystkie zaintersowane osoby zapraszamy 15 października 2009 roku do Sądu Rejonowego w Chrzanowie Al. Henryka 23, pokój nr 05 (parter) w godz. od 9.00 do 13.00

Indywidualnych porad udzielać będą:

  1. Anna Jarosińska, mediator ds. rodzinnych, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie.

  2. Anna Zalewska, mediator ds. rodzinnych oraz ds. karnych, członek Polskiego Centrum Mediacji, pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu.

Zapraszamy również do skorzystania z bezpłatnej pomocy mediatora. Bezpłatne mediacje prowadzimy w siedzibie Fundacji "Pro Bono" w Krakowie.
 
Wszelkich informacji nt. MDM oraz mediacji można uzyskać u koordynatora p. Katarzyny Mimiec, tel. 012 422 06 36 w. 21 lub e-mail: kmimiec@rops.krakow.pl

 

 

 

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl