Załaduj kalendarz
2014-05-15

Międzynarodowy Dzień Rodzin 2014

W roku bieżącym po raz 20 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin - święto przypadające na dzień 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993r. w rezolucji nr 47/237.

Tegoroczne obchody patronatem honorowym objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką (pod linkiem www.prezydent.pl można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące obchodów).

Wartość rodziny w społeczeństwie jest nieceniona, konieczne jest więc promowanie działań zmierzających do umacniania więzi rodzinnych, a także zachęcania młodych ludzi do zakładania rodzin, co niejednokrotnie wymaga przezwyciężenia problemów zarówno w sferze materialnej jak i zawodowej. Pomimo tego w Małopolsce 67% ogółu rodzin stanowią rodziny posiadające dzieci, a pod względem udziału rodzin wielodzietnych (3+) w ogóle rodzin z dziećmi do lat 24 województwo małopolskie jest na drugim miejscu (14,7%).

W organizowane przez Kancelarię Prezydenta obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny zostały włączone obchody Małopolskiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, które uzyskały patronat honorowy Pary Prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich. W dniu 9 czerwca 2014 r. w Willi Decjusza w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w VII Konkursie MOJA RODZINA (program).

Link do wydarzenia na stronie Prezydenta RP

Do udziału w konkursie Pary Prezydenckiej pt. „Dobry Klimat dla Rodziny” zostały także zgłoszone 2 projekty realizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie: „Więzienie więzi nie więzi” oraz „Mediacje rówieśnicze, jako metoda wychowawcza w placówce opiekuńczo-wychowawczej” (gala wręczenia nagród w konkursie odbywa się w dniu dzisiejszym).

Transmisja on-line z tego wydarzenia od godz. 12.00 na stronie: www.prezydent.pl


rrr

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl