Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Grudzień 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Ukryj kalendarium
2020-10-19

Niezwykłe spotkanie z uczestnikami Konkursu dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka „Jan Paweł II oczami MOJEJ RODZINY”

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji Konkursu z uwagi na niezwykle trudną sytuacje epidemiczną nastąpiło w dniu 19 października 2020r. w formie online. Niezwykłemu spotkaniu uczestników Konkursu towarzyszyły gry i zabawy, a także emocje związane z ogłoszeniem laureatów i wyróżnionych w Konkursie „Jan Paweł II oczami MOJEJ RODZINY” realizowanego w ramach Małopolskich Obchodów 100. Urodzin Jana Pawła II.

Nietypowa formuła nie powstrzymała ogromu ciepła i pozytywnej energii jakimi spontanicznie podzieliły się małopolskie rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka ze wszystkimi uczestnikami spotkania.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii indywidualnej:

•    I miejsce „za wizjonerską i odważną realizację trudnego założenia przestrzennego, za symbolikę odwołującą do metafizyki. Za zaangażowanie w wyjątkowy trud wykonawczy” dla Kacpra Kuszlik z Krakowa za pracę pt. „Obserwatorium astronomiczne dedykowane papieżowi”

•    II miejsce „za autentyzm, szczerość i siłę wyrazu oraz trudne wyzwanie stworzenia rozbudowanej publikacji w formie projektu albumu” miejsce dla Mileny Nieć z powiatu brzeskiego za pracę pt. „Jan Paweł II oczami MOJEJ RODZINY”

•    III miejsce „za odważną, ale taktowną i trafną anegdotę, oraz wyjątkową technikę przestrzennej papierowej mozaiki. Godna podkreślenia jest ponadto misterność wykonania” dla Kamila Wejdman z Krakowa za pracę pt. „SUPER PAPIEŻ”

Wyróżnienie Dziekana Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych:

•    „Za piękno kompozycji, nawiązujące do tradycji ikonopisarskiej oraz szczerość i samodzielność wykonania” dla Nikoli Drobny z powiatu suskiego za pracę pt. „Jan Paweł II oczami MOJEJ RODZINY”

Wyróżnienie:

•    „Za zaskakujący pomysł i jego siłę przekazu. Za udany portret św. Jana Pawła II zrealizowany w nietypowej technice” dla Aleksandry Moskal z powiatu oświęcimskiego za pracę pt. „Wiara wielu”

W kategorii rodzinnej:

•    I miejsce „za oryginalność i walory estetyczne pomysłu, zaangażowanie w wykonanie oraz oddziaływanie na wyobraźnię użytkowników poprzez możliwość kreatywnego wykorzystania pracy” dla Państwa Katarzyny i Mieczysława Musiał oraz Justyny Zięba, Aleksandry Helman i Anny Nowak z powiatu wielickiego (współpracującą z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach) za pracę pt. „Wypłyń na głębię”

•    II miejsce „za samodzielność wykonania przez najmłodszych, za autentyczność i trudność techniki reliefu oraz symbolikę nawiązującą do życiorysu św. Jana Pawła II” dla Państwa Elżbiety Białożyt oraz Patrycji i Krzysztofa Łysień z powiatu wadowickiego za pracę pt. „Papież Jan Paweł II i jego dzieci”

•    III miejsce „za ujmujące, odważne i kreatywne połączenie gotowych wyrobów rękodzielniczych z elementami wykonanymi własnoręcznie, co tworzy kollage o dużej sile wyrazu” dla Państwa Karoliny i Tomasza Barwacz oraz Amelii Hajdeckiej z powiatu tarnowskiego za pracę pt. „Nie bój się nie lękaj! Wypłyń na głębię. Przyszłość zaczyna się dzisiaj nie jutro” Jan Paweł II

Wyróżnienie specjalne:

•    „za szczerą i odważną formę wyrazu w formie atrakcyjnego wizualnie i muzycznie teledysku” dla Patryka i Weroniki Wejdman, Sonii Kuszlik, Pawła Jonas, Sandry, Samanty, Marcina i Mariusza Laskowskich za pracę pt. „Janie Pawle tak widzimy Ciebie”

•    „za bardzo ciekawą i trudną technikę realizacji oraz równie interesującą symbolikę pracy” dla Mikołaja i Dawida Śliwa, Lilii i Małgorzaty Laskowskich za pracę pt. „Jan Paweł w naszych myślach”

Trzynasta edycja konkursu była szczególna zarówno ze względu na temat wiodący, ale również naznaczona trudnym czasem pandemii wirusa SARS-CoV-2. Nie powstrzymało to jednak fantazji i gotowości do podjęcia najbardziej czasochłonnych i nieoczywistych technik wyrazu artystycznego uczestników, którzy przysłali prace konkursowe praktycznie z całej Małopolski. Pozostaje wierzyć, że kolejna edycja Konkursu przyciągnie kolejne rzesze kreatywnych i twórczych uczestników gotowych do uruchomienia jeszcze głębszych pokładów wyobraźni.

Drukuj
Galeria prac nagrodzonych w konkursie Jan Paweł II oczami mojej RODZINY
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl