Załaduj kalendarz
2020-01-24

Poznaliśmy Laureatów Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2020!

24 stycznia 2020 r. podczas Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy.

Nagrodę przyznano w dwóch kategoriach:

- Małopolski Pracodawca Roku - Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników
- Małopolski Pracodawca Roku - Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie


Laureatem w pierwszej kategorii został Dom Pomocy Społecznej im. Ojca Pio w Mogilnie. Kapituła doceniła m.in. dbanie o wysokie kompetencje pracowników, którzy uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, korzystają też z dofinansowania studiów, nauki w szkole policealnej czy kursów zawodowych. Dom Pomocy Społecznej im. Ojca Pio szkoli pracowników za pieniądze własne, korzysta z bonów na szkolenia, dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, a także korzysta ze szkoleń realizowanych przez instytucje ze znakiem jakości. Zapewnia stabilność zatrudnienia, ma program adaptacyjny dla nowych pracowników oraz strategię zarządzania wiekiem.

Wśród nominowanych do nagrody znalazły się ponadto: Erbet Sp. z o.o. oraz OknoPlus Sp. z o.o.


Małopolskim Pracodawcą Przyjaznym Rodzinie została Elektrotermia Sp. z o.o.
Firma przyjazna pracownikom, stwarzająca warunki do godzenia obowiązków pracowniczych z życiem rodzinnym, poprzez w szczególności: organizację czasu pracy w sposób umożliwiający pełnienie roli rodzica (elastyczne godziny pracy, stopniowy powrót do pracy po urlopie związanym z wychowaniem dziecka) wsparcie aktywności rekreacyjno-sportowej pracowników, paczki świąteczne dla dzieci pracowników oraz organizację pikników rodzinnych. Starania kierownictwa przynoszą wymierne rezultaty polegające na stałym, od prawie 60 lat, rozwoju firmy, który znajduje uznanie komisji wielu prestiżowych konkursów z dziedziny gospodarki i przedsiębiorczości.

Nominowanymi w tej kategorii zostali: OknoPlus Sp. z o.o. i Spółdzielnia Socjalna Równość.


Kapituła Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2020 zdecydowała także o przyznaniu Nagrody Specjalnej, którą został uhonorowany Pan Ryszard Florek - założyciel i prezes sądeckiej firmy FAKRO produkującej okna dachowe, działającej na rynku od blisko 30 lat.

Konkurs Małopolska Nagroda Rynku Pracy organizowany jest od trzech lat wspólnie przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Celem Nagrody jest promowanie osób inicjujących przedsięwzięcia wspierające rynek pracy województwa małopolskiego i rozwój zawodowy Małopolan oraz pracodawców inwestujących w pracowników i sprzyjających godzeniu życia zawodowego z prywatnym.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w prowadzonej działalności !!!

Drukuj
Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2020
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl