Załaduj kalendarz
2010-10-07

Seniorzy Roku 2009 odebrali nagrody!

W dniu 7 października w sali Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej, dzięki uprzejmości Pana dyrektora Antoniego Wiatra, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w IV Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem”- Senior Roku 2009. Plebiscyt organizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz mediów: Dziennik Polski, Radio Kraków i TV Kraków prowadzony był od lutego do września br.

Galę rozpoczęto od uroczystego powitania przez Panią Wiolettę Wilimską dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz Panią Elżbietę Ziębę- przewodniczącą Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej SWM. Na uroczystości pojawili się członkowie Kapituły Plebiscytu w składzie: Ewa Piłat z Dziennika Polskiego, Maria Kacprzycka ze stowarzyszenia Akademia Pełni Życia, Katarzyna Wojtanowicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Zanim oficjalnie rozstrzygnięto Plebiscyt na gości czekały występy dwóch zespołów działających przy MDDPS. Zarówno zespół „Agat” pod kierunkiem Pani Agaty Kozioł jak i zespół „Korczaczki” prowadzony przez Panią Danutę Bobek, uraczyli gości znanymi piosenkami sprzed lat, wprawiając wszystkich w dobry humor.
Potem przyszedł czas na wręczenie nagród. W tym roku Kapituła przyznała dwie nagrody główne dla Seniorki i Seniora Roku 2009 oraz trzy honorowe wyróżnienia.
Tytuł Seniorki Roku 2009 przyznano Pani Renacie Gostyńskiej z Krakowa zgłoszonej przez Klub Uczelniany AZS przy Politechnice Krakowskiej a tytuł Seniora Roku 2009 Panu Zdzisławowi Adamikowi z Krakowa, również zgłoszonemu przez Klub AZS.
Następnie zostały przyznane honorowe wyróżnienia które otrzymali:
 Pan Mieczysław Jan Ciało- Ciałowicz z Krakowa, zgłoszony przez Stowarzyszenie Operowanych na Serce „SONS”, za bezinteresowną pomoc osobom chorującym na serce.
Pani Halina Ładoń z Klucz zgłoszona przez Gminę Klucze, za działalność na rzecz społeczności lokalnej i promocje swojej wsi Rodaki.
Pani Halina Sędzielarz z Babic zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej za podejmowanie niezliczonej ilości działań na rzecz swojej społeczności w Mętkowie.

Na uroczystości byli obecni również nominowani do tytułu Senior Roku 2009, którzy otrzymywali dyplomy za uczestnictwo w Plebiscycie. Pełna list aosób nominowanych znajduje się tutaj

Na zakończenie gali wystąpił jeden z nominowanych pan Jerzy Michał Bożyk wraz ze swoim kabaretem „Niecałkiem Starszych Pań i Panów” działającym przy Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów”. Śpiewom nie było końca. I tak w radosnej atmosferze zakończył się już IV Plebiscyt, impreza wyjątkowa gdyż jej uczestnikami są wyjątkowe osoby. Następny, V Plebiscyt, który pozwoli nam znaleźć nowe, ponadprzeciętne postacie starszego pokolenia już za rok!


Seniorka Roku 2009 Pani Renata Gostyńska


Senior Roku 2009 Pan Zdzisław AdamikLaureaci Plebiscytu: Pani Renata Gostyńska, Pani Halina Sędzielarz, Pan Zdzisław Adamik, Pani Halina Ładoń


 Tegoroczni laureaci Plebiscytu

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl