Załaduj kalendarz
2014-09-30

Trwa projekt "Mediacje Rówieśnicze" w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Kętach i Oświęcimiu.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie od 2009 r., realizuje w placówkach opiekuńczo-wychowawczych projekt pn. "Mediacje Rówieśnicze jako metoda wychowawcza w placówkach opiekuńczo-wychowawczych".

W roku bieżącym projekt realizowany jest wspólnie dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach i Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu.
13 września w czasie 6 godzinnego spotkania, grupa 20 wychowanków i 4 wychowawców rozpoczęła wspólne warsztaty, przygotowując się do poznania metody mediacji.

Link do relacji w TVK z rozpoczęcia projektu „Mediacje Rówieśnicze"

W czasie kolejnych spotkań, które odbywają się dla obu placówek raz w tygodniu, grupa będzie przechodzić kolejne etapy, rozwijając umiejętności, które następnie przydatne będą nie tylko w czasie mediacji rówieśniczych. Do takich umiejętności niewątpliwie należą m.in. wzajemne słuchanie się, poznawanie swoich uczuć oraz szanowanie uczuć drugiej osoby, szanowanie czyjejś wypowiedzi i nie przeszkadzanie w czasie jej trwania.

Warsztaty szkoleniowe będą trwać łącznie 40 godzin. Po ich zakończeniu wdrażaniem projektu zajmą się wychowawcy, którzy szkolą się razem z młodzieżą. W jakim stopniu metoda zakorzeni się w placówce zależy bardzo od współpracy wychowawców i młodzieży. Jak bardzo pozytywne zmiany może wnieść metoda do placówki, pokazuje chociażby doświadczenie poprzednich uczestników Projektu.

Szczegóły na temat Projektu „Mediacje Rówieśnicze” 


iii.jpg

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl