Załaduj kalendarz
2017-11-08

W dniach 13-19 listopada 2017 r. odbędzie się kolejna, ósma już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce!

Korale, górale i biznes, czyli PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ po małopolsku ma wiele znaczeń! W jeden listopadowy tydzień, tj. między 13 a 19 listopada, wiodącym hasłem w Małopolsce będzie przedsiębiorczość. Organizując w tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce chcemy pokazać bogactwo znaczeń tego hasła.

Przedsiębiorczość może, ale nie musi wiązać się z własną firmą. To przede wszystkim postawa, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, nie tylko zawodowych. Łączy się z kreatywnością i odwagą w dążeniu do własnych celów, czasem z działalnością na rzecz lokalnej społeczności czy podążaniem za swoją pasją.

Tę różnorodność odzwierciedla bogactwo programu, jaki rokrocznie przygotowują Partnerzy ŚTP w Małopolsce. Także w tym roku coś dla siebie znajdą więc bardzo różne grupy odbiorców.
W ramach tegorocznego ŚTP odbędzie się bowiem ponad 200 wydarzeń organizowanych przez 40 instytucji partnerskich w 17 miastach Małopolski!

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa globalna.

500x100


Biorąc udział w działaniach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP), przyłączamy się do globalnego ruchu ponad 10 milionów ludzi współpracujących ze sobą na całym świecie w ramach Global Entrepreneurship Network już od 10 lat. Fenomen akcji polega na tym, że aktywizuje i inspiruje do działania lokalne społeczności równolegle w ponad 170 krajach i rozciąga się na tak odległe od siebie zakątki globu jak przykładowo Nowy Sącz, Akra – stolica Ghany, Bangkok, czy Taszkent w Uzbekistanie.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest promowanie przedsiębiorczych postaw, zachęcanie do aktywności i rozwoju. Realizacji tych idei dawno przestał wystarczać jeden tydzień w roku. W listopadzie, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości celebrujemy kulminację działań, które w ramach Global Entrepreneurship Network (GEN) podejmowane są przez cały rok! Sieć kontaktów, przestrzeń wymiany doświadczeń i umiejętności, szukania i promowania dobrych praktyk, dzielenia się wiedzą, energią i motywacją, by podejmować wyzwania i zmieniać rzeczywistość to wymierne rezultaty ŚTP, które nie znikną wraz z jego zakończeniem!

Inicjatywa ŚTP została zapoczątkowana w 2008 roku przez premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna, brytyjską rządowo-biznesową organizację MakeYour Mark oraz prezesa amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carla Schramma. Początkowo w organizację przedsięwzięcia zaangażowanych było 37 krajów, dziś jest ich niemal pięciokrotnie więcej, a gromadzą oni około 20 tys. partnerów.
W wydarzeniach na całym świecie uczestniczy ok. 10 mln osób.

Polska jest od początku zaangażowana w to wydarzenie, a nasz kraj organizuje jedno z największych przedsięwzięć na świecie. Wydarzenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) odbywają się we wszystkich 16 województwach. Blisko 2,5 tys. partnerów organizuje 2,4 tys. wydarzeń dla ok. 100 tys. uczestników.

Dzięki tak dużemu zaangażowaniu w 2015 roku Polska została najlepszym organizatorem ŚTP na świecie, zyskując tytuł Country of the Year. Trzy lata z rzędu (2014, 2015, 2016) jesteśmy także nagradzani w kategorii Largest Number of Partners (nagroda za największą ilość współpracujących partnerów).

Koordynatorem ogólnopolskim jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a płaszczyznę do międzynarodowych dyskusji oraz przepływu know-how zapewnia Global Entrepreneurship Network wraz z Fundacją Kauffmana. Każdego roku w marcu, GEN organizuje Światowy Kongres Przedsiębiorczości, który jest spotkaniem dla wszystkich koordynatorów krajowych i kluczowych partnerów. Jest okazją do podzielenia się dobrymi praktykami i nawiązania relacji z licznym partnerami z zagranicy.

O Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Małopolsce

Małopolska odgrywa ważną rolę w ogólnopolskim sukcesie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Województwo Małopolskie jest jednym z najbardziej aktywnych w skali całej Polski, a Region uczestniczy w przedsięwzięciu niemal od samego początku. W tym roku ŚTP organizowany jest w Małopolsce już po raz ósmy.

O rosnącej popularności inicjatywy w Małopolsce świadczy zwiększające się z roku na rok zainteresowanie przedsięwzięciem wśród mieszkańców. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. Dziś, w wydarzeniach organizowanych przez kilkudziesięciu Partnerów bierze udział ok. 10 tysięcy zainteresowanych w kilkunastu miastach z całego województwa.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl