Załaduj kalendarz
2009-10-02

Wyalienowani Rodzice czytają Dzieciom w Krakowie

20 października 2009 roku, odbędzie się kolejna edycja akcji -Wyalienowani rodzice czytają dzieciom. Tym razem czytania książeczek będą słuchać dzieci w Krakowie -Mistrzejowicach.
A następnie odbędzie się seminarium dla dorosłych - Problemy dzieci, wychowujących się tylko z jednym rodzicem i przemoc emocjonalna wobec dzieci w rodzinach rozbitych, wraz z dyskusją.

Seminarium to przeznaczone jest dla osób, które zetknęły się z tym problemem oraz dla profesjonalistów zajmujących się omawianą tematyką z Krakowa. Akcja została zainaugurowana 25 kwietnia 2009 roku podczas Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej oraz obywa się pod  honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i w ramach patronatu Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Organizatorem akcji jest Komitet Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica. Czytanie dzieciom zwiększa ich wrażliwość, pamięć, koncentrację wyobraźnię, wiedzę, zdolność, uczenia się, empatię, podnosi samoocenę i
wspiera rozwój emocjonalny. Alienacja rodzicielska to zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstanie zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem. Stosowane metody alienacji to manipulowanie strachem i
lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów oraz inne manipulacje.
Alienacja rodzicielska to przemoc emocjonalna wobec dziecka i drugiego rodzica.
Program akcji Wyalienowani rodzice czytają dzieciom w Krakowie - Mistrzejowicach:

20 października 2009
10.00 - Czytanie książeczek oraz konkursy dla dzieci
17.00 - Seminarium - Problemy dzieci wychowujących się tylko z jednym rodzicem i przemoc emocjonalna wobec dzieci w rodzinach rozbitych, wraz z dyskusją.
 
Miejsce akcji: Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie,
Filia nr 9 - os. Tysiąclecia 42
 
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl