Załaduj kalendarz
2014-06-17

XII Wojewódzka Konferencja "Zauważ mnie. Ja tutaj jestem! Specjalistyczne wsparcie dzieci uwikłanych w przemoc".

W dniu 26 czerwca 2014 roku o godzinie 11.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury Rynek Główny 25 w Krakowie odbędzie się XII Wojewódzka Konferencja „Zauważ mnie. Ja tutaj jestem! Specjalistyczne wsparcie dzieci uwikłanych w przemoc”.

Celem tegorocznego spotkania będzie zwrócenie uwagi na to, że w sytuacji przemocy w rodzinie grupą osób, która w sposób szczególny powinna zostać otoczona wsparciem są dzieci. Konferencja rozpocznie się od przeglądu wyników ogólnopolskiej diagnozy problemu przemocy wobec dzieci. Przedmiotem dalszych rozważań będzie portret psychologiczny dziecka doświadczającego przemocy oraz poznanie skutków przemocy doznawanej w dzieciństwie w życiu dorosłym człowieka. Kluczowym punktem konferencji będzie prezentacja metod specjalistycznego wsparcia dzieci uwikłanych w przemoc, która może stanowić inspirację do podejmowania przez jednostki pomocy społecznej nowych działań w tym zakresie.

Podczas konferencji zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla laureatów jubileuszowej V edycji Małopolskiego Konkursu „Przeciw przemocy” na najlepsze działania interdyscyplinarne, prowadzone na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.  


Konferencja skierowana jest do wszystkich instytucji podejmujących działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. 


Zapisy telefoniczne do wyczerpania liczby miejsc pod numerem tel. 12 422-06-36 wew. 21. 

Program konferencji

888

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl