2006-10-02

Nagrody Rozdane

W piątek 29 września w Centrum Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych „Moliere” w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród II Małopolskiego Konkursu Literackiego „Ludzie znają mnie tylko z jednej, jesiennej strony”.

/I Nagroda - Jadwiga Jamińska z Krakowa/
 
W uroczystości obok laureatów – osób nagrodzonych i wyróżnionych wzięli udział także pozostali uczestnicy konkursu, którzy licznie przybyli na spotkanie. Po części oficjalnej – wręczeniu nagród, gratulacjach i podziękowaniach, znalazł się czas na rozmowy przy kawie.
 
 
/II Nagroda - Anna Cygan z Tuchowa/
 
 
/III Nagroda - Barbara Dębicka z Nowego Sącza/
 
Jest nam miło, że Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, nadesłano wiele prac, znacznie więcej niż w poprzedniej edycji - nadeszło blisko 80 tekstów.
Pisali do nas seniorzy z całej Małopolski. Nadeszło wiele prac autorstwa osób mieszkających w małopolskich domach pomocy społecznej, co nas bardzo cieszy.
 

 /Uczestnicy Konkursu/
 
Do konkursu zgłosiło się sporo osób, mogących pochwalić się już długim stażem w roli seniora. Na nasze zaproszenie odpowiedziało trzech 90-latków, a najstarsza uczestniczka Konkursu liczy sobie, aż 94 lata. Gratulujemy. Pisali także Ci, którzy rozpoczynają dopiero swoje życie na emeryturze i obmyślają swój na nie sposób.
 
 /Wyróznienie - Alina Cieślarczyk (po środku), Klimkówka/
 
 Jak twierdzą nasi jurorzy – dziennikarze, jakość literacka prac nadesłanych na konkurs była bardzo wysoka, pojawiały się różne formy literackie – opowiadania, dzienniki, listy i … różne ludzkie historie – opisywano różnorodne pasje, zainteresowania, aktywności.
Tekst pochodzi z serwisu www.rops.krakow.pl – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie