Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Styczeń 2019 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Ukryj kalendarium

DZIECKO I RODZINA

Konkurs "Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie"

W obliczu zachodzących w społeczeństwie zmian demograficznych, niezwykle istotnym jest dostrzeganie przez pracodawców potrzeb pracowników, którzy poza rozwojem zawodowym, pragną także spełniać aspiracje związane z posiadaniem rodziny. Prorodzinna polityka zatrudnienia wpływa korzystnie na wykonywanie obowiązków zawodowych przez pracownika, ale także jako instrument kreowania wizerunku firmy przyczynia się do rozwoju całego przedsiębiorstwa.

Samorząd Województwa Małopolskiego, podejmując działania w zakresie tworzenia w Małopolsce otoczenia przyjaznego rodzinie oraz doceniając wysiłki małopolskich pracodawców na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia obowiązków zawodowych i rodzicielskich, zorganizował konkurs „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie”.

Prezentacja2_2

Celem konkursu jest promocja małopolskich pracodawców, którzy wykraczając poza obowiązki uregulowane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy, stosują również inne rozwiązania mające na celu wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich pracodawców (sektor publiczny/ prywatny/ non-profit), którzy mają swoją siedzibę lub oddział na terenie województwa małopolskiego i funkcjonują na rynku pracy nieprzerwanie przez okres przynajmniej 12 miesięcy przed dniem zgłoszenia do Konkursu, a ponadto stosują rozwiązania sprzyjające godzeniu rodzicielstwa z życiem zawodowym.
Edycja 2015

Laureaci Konkursu „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2015”:

  • w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 25 pracowników

"Okno Na Świat" Spółdzielnia Socjalna w Słopnicach

Nagroda została przyznana za ideę tworzenia miejsc pracy dla kobiet z terenów wiejskich oraz umożliwienie im godzenia życia rodzinnego z aktywnością zawodową poprzez m.in. możliwość korzystania z punktu opieki nad dziećmi do lat 3.

  • w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 250 pracowników

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego

Nagroda została przyznana za prowadzenie w instytucji publicznej spójnej polityki w zakresie ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym, uwzględniającej rozwiązania elastycznej organizacji pracy oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych.

  • w kategorii: Pracodawca zatrudniający powyżej 250 pracowników

ArcelorMittal Poland S.A Oddział w Krakowie

Podmiot doceniony za niezwykle bogatą ofertę dla pracowników w celu ułatwienia im godzenia życia zawodowego z prywatnym zarówno w obszarze organizacji opieki nad dziećmi (m.in. przedszkole przyzakładowe), materialnego wsparcia jak i działań w obszarze zdrowia i wypoczynku (firma posiada niezwykle bogatą ofertę z zakresu profilaktyki zdrowia i zdrowego stylu życia).Wyróżnieni za działania podejmowane na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym:

JCommerce S.A.

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o. Sklep Kraków Czyżyny

Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o./ Centrum R&D Kraków

Philip Morris Polska S.A.

Woodward Poland Sp. z o.o.Edycja 2016

Laureaci Konkursu "Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2016":

  • w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 25 pracowników

Dom Pomocy Społecznej im. Ojca Pio w Mogilnie

Komisja Konkursowa przyznając tytuł „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2016” w szczególności doceniła starania podejmowane przez ten niewielki podmiot prywatny w zakresie elastycznej organizacji pracy pracowników oraz wprowadzenie ułatwień w zakresie organizacji opieki nad dziećmi pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.


  • w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 250 pracowników

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.

Komisja Konkursowa uhonorowała Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. tytułem „Małopolskiego Pracodawcy Przyjaznego Rodzinie 2016” za ciekawe rozwiązania w zakresie elastycznej organizacji pracy pracowników oraz bogaty pakiet socjalny i różnorodność działań w obszarze zdrowia, wypoczynku i czasu wolnego pracowników.


  • w kategorii: Pracodawca zatrudniający powyżej 250 pracowników

Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o.

Komisja Konkursowa uhonorowała Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o. tytułem „Małopolskiego Pracodawcy Przyjaznego Rodzinie 2016” za niezwykle bogatą ofertę dla pracowników w celu ułatwienia im godzenia życia zawodowego z prywatnym zarówno w obszarze elastycznej organizacji pracy, organizacji opieki nad dziećmi, materialnego wsparcia jak również działań w obszarze zdrowia i wypoczynku.Wyróżnienie za działania podejmowane na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym otrzymał Philip Morris Polska S.A. Podmiot został doceniony za prowadzenie działań w zakresie organizacji opieki nad dziećmi pracowników (prywatne przedszkole), wsparcia socjalnego oraz działań w obszarze zdrowia (szczególna troska o pracownice spodziewające się dziecka – specjalny pakiet medyczny).


Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl