Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium

Inkubator Dostępności

Aktualności

INKUBATOR DOSTEPNOŚCI czyli Innowacje w procesie

30.09.2020 r.

Ci, którzy śledzą stronę Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, pamiętają, że w lipcu zakończyliśmy I etap naboru i pozyskaliśmy 33 wspaniałe pomysły na nowe, nietuzinkowe rozwiązania zwiększające dostępność do produktów, usług i przestrzeni dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Jeśli zastanawiacie co się teraz dzieje w Inkubatorze, to odpowiedź jest prosta – praca wre! Razem z naszymi innowatorami analizujemy, kosztorysujemy i modelujemy nadesłane do INKUBATORA DOSTEPNOŚCI propozycje, tak by inkubowane wspólnie innowacje miały szansę zmienić na lepsze życie jak największej grupy osób. Część Innowatorów rozpocznie swoją przygodę już od października, z innymi wciąż pracujemy nad tym by uczynić ich pomysły możliwie najlepszymi.

Ale nie zapominamy o pomysłodawcach, którzy już nie mogą się doczekać kolejnego naboru. Uruchamiamy akcję informacyjno-konsultacyjną przygotowującą do złożenia Kart Innowacji Społecznych w nowym naborze.

Masz pomysł, który zwiększy dostępność przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych o ograniczonej mobilności lub percepcji?

Zgłoś się do nas!

W projekcie INKUBATOR DOSTĘPNOŚCI realizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego chodzi nam o znalezienie nowych, zalążkowych rozwiązań, ich opracowanie i rozwinięcie, następnie przetestowanie – aby w przyszłości uczyniły przestrzeń w której żyjemy bardziej dostępną dla nas wszystkich.

Projekt ma charakter ogólnopolski, co oznacza, że po dotację na innowację mogą zgłosić się osoby z całej Polski. Średnia kwota grantu na przetestowanie innowacyjnego pomysłu to około 40 000 zł. Dofinansowanie można przeznaczyć zarówno na przygotowania innowacji jak i jej testowanie z grupą od 7 do 12 osób.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi Ekspertami Działu Innowacji Społecznych. W czasie rozmowy nakreślisz nam swój pomysł, a my wesprzemy Cię i pomożemy przejść Ci przez proces tworzenia innowacji. Zatem nie zwlekaj - czekamy na Ciebie! Wkrótce uruchomimy też spotkania on-line na których opowiemy więcej o INKUBATORZE DOSTĘPNOŚCI.

Jesteśmy dostępni pod numerem tel. 12 422 06 36 w. 34, adresem mailowym: drojek@rops.krakow.pl, abolcek@rops.krakow.pl oraz na Facebok’u – na profilu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

INNOVATHON

Grafika przedstawia: napis: Masz pomysł na innowację społeczną? Czekamy na Ciebie! na tle żarówki.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl