Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Grudzień 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Ukryj kalendarium

Inkubator Dostępności

Aktualności

INNOVATHON DLA DOSTĘPNOŚCI

26.11.2019 r.


Po raz pierwszy Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie ma zaszczyt i przyjemność zorganizować INNOVATHON DLA DOSTĘPNOŚCI!

Podczas 8 godzinnego maratonu projektowania będziemy wspólnie szukać, kształtować i prototypować rozwiązania ułatwiające dostęp do usług, produktów, przestrzeni publicznych dla osób o ograniczonej mobilności, percepcji, starszych i z niepełnosprawnościami. Celem jest także inspirowanie i wspieranie w poszukiwaniu innowacji i rozwiązań problemów społecznych z obszaru dostępności. Uczestnicy wydarzenia w ramach zajęć warsztatowych będą pracowali nad prototypami rozwiązań, następnie je publicznie prezentowali.

KIEDY?

13 GRUDNIA

W ŻYDOWSKIM MUZEUM GALICJA

UL. DAJWÓR 18 W KRAKOWIE

OD GODZINY 10:00 – 18:00

DLA KOGO?

INNOVATHON jest dla każdego, kto ma ochotę, potrzebę lub pomysł jak zwiększyć dostępność , a tym samym ułatwić samodzielność osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy drużyny – od 3 do 5 osób – i uczestników indywidualnych. Osoby, które zgłoszą się indywidualnie zostaną zaproszone przed rozpoczęciem pracy warsztatowej do stworzenia zespołów lub będą mogły dołączyć do już istniejących, które liczą mniej niż 5 osób.

Nasi moderatorzy pomogą wam usystematyzować wiedzę, przejść przez proces projektowania innowacji i stworzyć prototyp produktu, usługi lub rozwiązania zwiększającego dostępność, które następnie zostanie ocenione przez JURY.

Najlepsze rozwiązanie może liczyć na nagrodę w wysokości 2 000 zł. Ponadto wygenerowane podczas INNOVATHONU DLA DOSTĘPNOŚCI pomysły mogą zostać zgłoszone do INKUBATORA DOSTEPNOSCI i uzyskać grant do 100 000 zł.

REKRUTACJA

Aby wziąć udział pobierz formularz zgłoszenia:

Dla drużyny (PDF)

Dla drużyny (WORD) 

Dla uczestnika indywidualnego (PDF)

Dla uczestnika indywidualnego (WORD) 

Wypełnij formularz a jego podpisany scan/ zdjęcie prześlij na adres abolcek@rops.krakow.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 GRUDNIA do północy.

Zapoznaj się też z REGULAMINEM INNOVATHONU DLA DOSTĘPNOŚCI

Żydowskie Muzeum Galicja jest przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób niedowidzących poprzez:

  • brak schodów
  • szerokie wejście i przejścia pomiędzy pomieszczeniami
  • przystosowana toaleta  
  • żółte taśmy przy przejściach do poszczególnych pomieszczeń
  • psy mile widziane

W razie zgłoszenia potrzeby zapewniamy tłumacza języka migowego.

Maksymalna liczba uczestników to 50 osób, a o zakwalifikowaniu się do udziału decyduje kolejność zgłoszeń. Wyślij swój formularz już dziś.

Zarejestrujcie się i dajcie poprowadzić metodzie Design Thinking.

DESIGN THINKING to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

Założenia Design Thinking:

Koncentracja na użytkowniku – zrozumienie jego uświadomionych i nieuświadomionych potrzeb

Interdyscyplinarny zespół – spojrzenie na problem z wielu perspektyw

Eksperymentowanie i częste testowanie hipotez – budowanie prototypów i zbieranie feedbacku od użytkowników

W efekcie powstają rozwiązania, które są:

Pożądane przez użytkowników

Technologicznie wykonalne

Ekonomicznie uzasadnione

Zapraszamy do udziału w Innovathonie dla dostępności organizowanego w ramach Projektu pn. „Inkubator Dostępności” realizowanego przez partnerstwo: Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie oraz Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Działania 4.1 Innowacje Społeczne.

INNOVATHON_zdj__cie_w_tle_dla_wydarzenia

Grafika przedstawia: loga ROPS Kraków, Małopolska, FIRR, duży napis INNOVATHON DLA DOSTĘPNOŚCI,, 13 GRUDNIA 20199:30 – 18:00, Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18, Krków. Po prawej stronie duża żarówka na niebiesko-żółtym tle.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl