Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium

Inkubator Dostępności

Aktualności

Innovathon dla Dostępności Gdańsk - RELACJA

14.02.2020 r.

Kolejny i jak na razie ostatni maraton kreowania innowacji społecznych w metodyce Design Thinking , czyli „Innovathon dla dostępności” za nami. To już trzeci Innovathon dla Dostępności, który mieliśmy ogromną przyjemność zorganizować i poprowadzić. 12 lutego w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER spotkaliśmy się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego a przede wszystkim z aktywnymi i przedsiębiorczymi ludźmi.

2
Na zdjęciu znajdują się uczestnicy Innovathonu dla dostępności podczas pracy warsztatowej, Zespół Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie i Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, w polu na środku grafiki napis: Gdańsk, 12 lutego 2020, Innovathon dla dostępności, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i gratulujemy zwycięzcom. Jak zwykle nie zawiedliście! Przez 7 godzin wspaniałej pracy powstały nowe i niezwykle ciekawe pomysły oraz nawiązały się nowe znajomości, które mają szansę zaowocować dalszą współpraca i innowacjami społecznymi. 

Jak to ujął jeden z nich, Łukasz Wilczyński reprezentujący Antybarierowy Wortal Pomorza "Kulawe Pomorza": „Tego nigdy bym się nie spodziewał! Wczorajsza zabawa personami, ich mocniejszymi i słabszymi stronami, zainicjowana w ramach Innovathon dla dostępności w Gdańsku, zakończyła się dla mnie) wspólnym zwycięstwem z Fundacja Podróże Bez Granic i Rafał Lis! Tworzenie innowacji rozpoczęliśmy bez konkretnych pomysłów. Podążając zaproponowaną metodą warsztatową, korzystając ze świetnego prowadzenia zespołu Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, profesjonalnie przygotowanych materiałów dydaktycznych, niezwykle przyjaznej atmosfery oraz nuty szczęścia, wykreowaliśmy novum z potencjałom otwierania przed innymi nowych światów”.

zwyciezcy

 Na zdjęciu znajduje się zwycięski zespół w towarzystwie członków Jury.

Jury złożone z Rafała Barańskiego – Z-cy Dyrektora ROPS Kraków, Joanny Piwońskiej Dyrektor ds. Projektów Strategicznych i Anity Parszewskiej – Kierownik Działu Innowacji wyróżniło też Zespół „MOPS w Elblągu” złożony z Elwiry Tańskiej, Ewy Wawrzyniak, Joanny Rejewskiej, Magdaleny Arbart i Piotra Wiechowskiego, a także zespół składający się z Anety Kokot i Natalii Jaroniewskiej reprezentujących Centrum Integracja Gdynia i towarzyszącego im Pawła Murzyna.

3

Na zdjęciu znajduje się jeden z wyróżnionych zespołów: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu w towarzystwie członków Jury.

4

Na zdjęciu znajduje się jeden z wyróżnionych zespołów: Centrum Integracja Gdynia w towarzystwie członków Jury.

Dziękujemy wszystkim fenomenalnym uczestnikom za zaangażowanie i uważność podczas warsztatów. W swoje zwiększające dostępność prototypy, które projektowali i prezentowali , włożyli mnóstwo serca i wiedzy i doświadczenia. Liczymy na to, że zostaną one zgłoszone w naborze kart innowacji społecznej.

Informacje o naborze znajdziecie na www.rops.krakow.pl 

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl