Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium

Inkubator Dostępności

Aktualności

Innovathon dla Dostępności - maraton kreowania innowacji społecznych w metodyce Design Thinking w Krakowie

16.12.2019 r.

Wciąż pełni energii, kreatywnej burzy i inspiracji wspominamy piątek 13 grudnia 2019 kiedy odbył się pierwszy Innovathon dla Dostępności - maraton kreowania innowacji społecznych w metodyce Design Thinking.

Wydarzenie zebrało łącznie 9 drużyn, które dzielnie pracowały na rzecz stworzenia innowacji społecznych w zakresie dostępności dla osób starszych i z niepełnosprawnością.

W trakcie całego dnia drużyny przechodziły przez 5 etapów;Design Thinking:

Empatię -> Diagnozę Potrzeb -> Generowanie pomysłów -> Prototypowanie- > Testowanie.

Jako zespół działu Innowacji Społecznych Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie wspieraliśmy uczestników warsztatów w zakresie moderowania całego warsztatu i pracy z zespołami. Nasi partnerzy z Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego wspierali zespoły w zakresie analizy dostępności pomysłów.

W trakcie wydarzenia odbył się także konkurs na najlepszy pomysł na innowacje. Każdy z zespołów po etapie budowania swojego prototypu usługi lub produktu miał czas 5-ciu minut na przedstawienie swojego rozwiązania przed Jury konkursu i pozostałymi grupami. Za najlepszy pomysł Jury uznało rozwiązanie zespołu pn. Food &Life „Porozmawiajmy” – jest to aplikacja mobilna, dzięki, której rozmowy telefoniczne mogą być rejestrowane i zamieniane na język spisany/ tekstowy i odczytane przez osobę głuchą.

Został też wyróżniony drugi zespół pn. Synergia Kultury, który wymyślił mikrofon połączony z aplikacją na tablet dla osób głuchych, który ułatwia i udostępnia udział w wydarzeniach kulturalnych, np. spektaklu teatralnym.

Trudno tu opisać i streścić w słowach wszystko to co się wydarzyło na piątkowym Innovatonie. Bez dwóch zdań, było to święto kreatywności, innowacji i Design Thinking. Najpełniej zobaczycie to klikając w galerię zdjęć z naszego Facebook’a.

Nam pozostaje powiedzieć: dziękujemy wszystkim zespołom, uczestnikom indywidualnym, członkom Jury i Żydowskiemu Muzeum Galicja, które udostępniło nam tak piękną przestrzeń!

Nie mówimy ostatniego słowa. W styczniu zapraszamy na Innovathon do Warszawy a w lutym do Gdyni.

innovathon_grafikaNa zdjęciu powyżej: trzy zdjęcia z pracy warsztatowej - stoły wypełnione materiałami plastycznymi i dłonie uczestników budujących prototypy innowacji, napie INNOVATHON DLA DOSTĘPNOŚCI i zdjęcie grupowe wszystkich uczestników, jury i pracowników Inkubatora Dostępności.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl