Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Marzec 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ukryj kalendarium

Inkubator Dostępności

Aktualności

INNOVATHON DLA DOSTĘPNOŚCI W WARSZAWIE - RELACJA

31.01.2020 r.

Już po raz drugi mieliśmy ogromną przyjemność i prawdziwy zaszczyt zorganizować i poprowadzić Innovathon dla Dostępności - maraton kreowania innowacji społecznych w metodyce Design Thinking.

Tym razem w Warszawie, w gościnnych progach „Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy” przy ul. Brackiej 25 w Warszawie spotkały się kreatywne i wrażliwe na problemy różnych grup społecznych osoby, które pracując w 10 grupach generowały i prototypowały innowacje społeczne.

Zdjecie_grupowe_aaaaa

Zdjęcie przedstawia zbiorowe zdjęcie uczestników Innovathonu dla dostępności w Warszawie.

Celem Innovathonu jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań dla problemów związanych z ograniczoną dostępnością kierowanych do osób z niepełnosprawnością i starszych o ograniczonej percepcji i mobilności. Dlatego w trakcie Innovathonu został przeprowadzony Konkurs na najlepsze pomysły, stanowiące odpowiedź na te problemy. Tak jak podczas pierwszego Innovathonu, który miał miejsce w Krakowie 13 grudnia, zespoły zgromadzone na warsztatach pracowały nad prototypami rozwiązań, w oparciu o metodę DESIGN THINKING.

Jako zespół działu Innowacji Społecznych Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie wspieraliśmy uczestników warsztatów w zakresie moderowania całego warsztatu i pracy z zespołami. Nasi partnerzy z Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego wspierali zespoły w zakresie analizy dostępności pomysłów.

zesp____ Zdjęcie powyżej przedstawia zespół Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, od lewej: Agnieszka Bolcek, Justyna Nizio, Anita Parszewska – Kierownik Działu Innowacji Społecznych, Wioletta Wilimska – Dyrektor ROPS Kraków, Rafał Barański – Z-ca Dyrektora ROPS Kraków, Katarzyna Ociepka - Miąsik - moderator Innovathonu, Dominika Marszałek-Rojek.

Za najlepszy pomysł Jury uznało rozwiązanie zespołu, który sformował się na potrzeby Innovathonu dla dostępności w Warszawie! Zwycięska drużyna marzeń to Izabela Sopalska-Rybak, Magdalena Lemanek, Marta Lipczyńska, Hanna Miecznikowska i Anna Żórawska. 

ywzcieska_druyzna_2Zdjęcie powyżej przedstawia zwycięską drużynę: Izabela Sopalska-Rybak, Magdalena Lemanek, Marta Lipczyńska, Hanna Miecznikowska i Anna Żórawska.

Pomysł na rozwiązanie umożliwiające zlokalizowanie najbliższej toalety dostępnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową, który angażuje społeczność osób pełnosprawnych i osób z niepełnosprawnościami w nasycanie bazy toalet dostępnych aktualnymi informacjami. Pomysł został wyróżniony nagrodą przez Jury w którego skład weszli: Wioletta Wilimska – Dyrektor ROPS Kraków, Przemysław Herman – Z-ca Dyrektora Departamentu EFS Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Rafał Barański – Z-ca Dyrektora ROPS Kraków, Joanna Bryk – Wiceprezeska FIRR, Anita Parszewska – Kierownik Działu Innowacji Społecznych i Artur Then – Specjalista ds. dostępności w FIRR. 

AP_1_1

Zdjęcie przedstawia po lewej stół prezydialny z którym zasiada jury, po prawej zespół Fundacji Bez Barier prezentuje swoje rozwiązanie innowacyjne za pomocą wizualizacji na flicharcie.

Dziękujemy wszystkim fenomenalnym uczestnikom za Wasze zaangażowanie, uważność , pracę i czułość z jaka podchodzicie do tematu dostępności dla wszystkich!

Aby zobaczyć więcej zdjęć z INNOVATHONU zapraszamy https://www.facebook.com/events/582771649224742/?active_tab=discussion

warszta_7

Na zdjęciu powyżej: cztery postacie ludzkie, dwie kobiety i dwóch mężczyzn pracuje nad prototypem innowacji społecznej z papieru, filcu, kartonu i materiałów z recyklingu.
Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl